Reklama

Z kolejnych budynków w centrum Katowic znikną piece węglowe. Do sieci ciepłowniczej zostanie przyłączone m.ni. VIII LO

Grzegorz Żądło
Rozpoczęły się prace ziemne, których efektem będzie przyłączenie do sieci kilku budynków w ścisłym centrum Katowic. Węgiel przestanie być w końcu potrzebny w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Jak poinformował nas Tauron Ciepło, prace prowadzone na pl. Wolności umożliwią przyłączenie kilku budynków znajdujących się w pobliżu, nie tylko wspomnianego LO. – Podpisaliśmy umowy przyłączeniowe łącznie na siedem budynków zlokalizowanych przy ulicy Matejki, Sądowej, Sokolskiej i Gliwickiej. Prowadzimy rozmowy z zarządcami dotyczące przyłączenia kolejnych budynków w tym rejonie – mówi Małgorzata Kuś, rzecznik prasowy Tauron Ciepło.

Z naszych informacji wynika, że do sieci ciepłowniczej ma też zostać przyłączony Urząd Stanu Cywilnego. Z tym, że w USC nie ma już pieców węglowych, a ogrzewanie gazowe. Miasto chce je jednak wymienić na ciepło z sieci.

Prace przyłączeniowe prowadzone będą przy zastosowaniu technologii przewiertu sterowanego lub tzw. “przecisku”. Tylko na odcinku 50 metrów konieczne będzie wykonanie wykopu w celu położenia rur preizolowanych.

Na razie nie wiadomo ile dokładnie potrwają prace. Wszystko zależy od uzyskanych zgód i uzgodnień. Planowane rozpoczęcie prac przyłączeniowych w kierunku ul. 3 Maja 42 (LO) przewidziane jest na przełom czerwca i lipca. To właśnie na odcinku w pobliżu szkoły trzeba będzie zrobić wykop.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*