Reklama

Wyścigi, drift i super, samochody. W ten weekend Moto Show na Muchowcu

Źródło: https://www.facebook.com/motoshowkatowice, fot. Kamil Foryś.

Redakcja
Motoryzacyjna impreza na lotnisku w Katowicach. Na Muchowcu kierowcy będą rywalizowali w kilku konkurencjach. Będzie drift, wyścigi na 1/8 mili i wrak race.

Moto Show po raz 3. w Katowicach. W niedzielę, 7 sierpnia, lotnisko w Muchowcu opanują fani motoryzacji. Na jeden dzień pas startowy zamieni się w tor. Jedną z głównych atrakcji będą widowiskowe wyścigi. 100 kierowców zmierzy się na dystansie 1/8 mili i powalczą o mistrzostwo Polski. Wśród wozów, które wystartują w tej konkurencji będzie auto o mocy 1300 KM. Poza tym odbędzie wyścig wraków oraz zawody car audio. Nie zabraknie driftingu, a chętni będą mogli przejechać się drift taxi. Oprócz tego uczestnicy obejrzą samochody w kilku przygotowanych strefach. Auta będą podzielone ze względu na kraj pochodzenia marki – francuskie, amerykańskie, japońskie, niemieckie i włoskie. Pojawią się zabytkowe wozy oraz super samochody. Będzie też można się zrelaksować w strefie muzycznej, gastronomicznej i rodzinnej, gdzie dzieci pobawią się na dmuchańcach. Poniżej pełny program Moto Show Katowice.

 • 8.30 – otwarcie bram dla zawodników

 • 10.00 – otwarcie bram dla widzów

 • 10.00-17.00 – wyścigi wraków

 • 10.00-17.00 – drift

 • 10.30 – start eliminacji na 1/8 mili King of Poland Drag Race Cup

 • 11.00 – oficjalne rozpoczęcie eventu na scenie i konkurencje dla uczestników strefy Show & Shine

 • 15.30 – rozpoczęcie półfinałów i finałów wyścigów na 1/8 mili

 • 17.30 – wręczenie nagród i pucharów

 • 18.00 – zakończenie imprezy

Więcej informacji TUTAJ. Wstęp kosztuje 40 zł (darmowe wejście dla dzieci do lat 10, osób niepełnosprawnych i osób po 65 roku życia). Bilety można kupić TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

 1. […] Drift, wyścigi na 1/8 mili, wrak race, drogie i szybkie samochody. 3. edycja imprezy na lotnisku Muchowiec to dobra propozycja nie tylko dla fanów motoryzacji. Będzie można zobaczyć m.in. wielkiego food trucka albo podziwiać na torze samochód o mocy 1300 KM. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00. Wstęp kosztuje 40 zł (bezpłatnie dla dzieci do lat 10, osób niepełnosprawnych i osób po 65 roku życia). Więcej o Moto Show w Katowicach pisaliśmy TUTAJ. […]

 2. Bon 5 sierpnia, 2022 at 9:33 pm - Reply

  Takie imprezy powinny odbywać się na kostuchnie !!!! Niech sobie władza Katowic zobaczy jak to jest !!!! Krupa uszok siejna szkodniki Katowic .

Dodaj komentarz

*
*