Reklama

Wodny plac zabaw w Dolinie Trzech Stawów gotowy. Teraz czas na odbiory

Łukasz Kądziołka
Na tę inwestycję mieszkańcy musieli czekać prawie dwa lata. Wodny plac zabaw w Katowicach ma zostać otwarty do połowy sierpnia. Dzieci będą mogły z niego korzystać do końca sezonu letniego za darmo.

Zgodnie z umową, wykonawca zakończył już prace w Dolinie Trzech Stawów. Wodny plac zabaw powstał  w rejonie ul. Pułaskiego dzięki inicjatywie mieszkańców. W 2015 roku oddało na niego głos ponad 13 tys. osób. Wszystko opóźniało się z powodu problemów z lokalizacją. Pierwotnie plac miała zostać zbudowany po drugiej stronie Doliny Trzech Stawów, ale nie było tam kanalizacji. Stąd decyzja o przeniesieniu inwestycji co pociągnęło za sobą roczne opóźnienie.

Na wodny plac zabaw składają się m.in. dysze wodne i tryskające wodne kwiaty. We wtorek robotnicy sprawdzali dopływ wody do zamontowanych urządzeń. Jednak zanim plac zostanie otwarty mogą minąć jeszcze 2 tygodnie. Trzeba przeprowadzić odbiory i uzyskać pozwolenie na użytkowanie.

Wodny plac zabaw będzie dostępny dla każdego bezpłatnie. Atrakcja ma być otwarta w sezonie letnim. O tym kiedy będzie działał, mają decydować warunki pogodowe. Budowa kosztowała ponad 1,5 mln zł.


Tagi:

Komentarze

  1. Sara 25 lipca, 2017 at 8:21 pm - Reply

    Zero informatywnego powiadomienia. Równie co i nie czytałam artykuł. Gdzie zbudowany dokładnie? Z tekstu wynika że plac zabaw dla dzieci … a jak faktycznie? Proszę o rzetelność następnym razem. Bo lanie wody wykonują już politycy! A my jesteśmy za prawdziwe media!

    • Grzegorz Żądło 25 lipca, 2017 at 9:30 pm Reply

      „Zero informatywnego powiadomienia. Równie co i nie czytałam artykuł”. Najpierw prosimy o komentarz w języku polskim, a potem będziemy mogli odpowiedzieć.

Dodaj komentarz

*
*