Reklama

Wodny plac zabaw nieczynny po dwóch tygodniach od otwarcia. Powód to zła jakość wody

Fot. Andrzej Grygiel / UMWS.

Redakcja
Wodny plac zabaw w Parku Śląskim został zamknięty do odwołania. Zaledwie po dwóch tygodniach od otwarcia nowego obiektu pojawił się problem z wodą.

3 sierpnia po raz pierwszy dzieci skorzystały z wodnego placu zabaw w Parku Śląskim. To wtedy obiekt za ok. 1 450 000 zł został uruchomiony po 9 miesiącach prac budowlanych. Nowa atrakcja jest niewielkich rozmiarów w zestawieniu z wielkością parku. Ma tylko ok. 200 m kw. powierzchni i znajduje się tam 9 wodnych urządzeń. Po zaledwie dwóch tygodnie od uroczystego otwarcia trzeba było je wyłączyć.

Wodny plac zabaw był przez te dwa tygodnie czynny od wtorku do niedzieli, a poniedziałki miały służyć kontrolom obiektu i ewentualnym pracom utrzymaniowym. Tak samo serwisowany jest Ogród Japoński. Park Śląski poinformował na swoim profilu Facebook, że doszło do przekroczenia parametrów jakościowych wody. Podczas rutynowej kontroli wodnego placu okazało się, że w wodzie wykryto bakterie coli. – Obecnie jest czyszczony cały system, a po płukaniu ponownie przekażemy próbkę wody do badań – mówi Mariusz Wal, rzecznik prasowy Parku Śląskiego.

Wiadomo już, że w tym tygodniu wodny plac nie będzie czynny. Jeśli wyniki kolejnego badania pokażą, że problem zniknął, to atrakcja powinna zostać ponownie otwarta po weekendzie.


Tagi:

Komentarze

 1. Marika 23 sierpnia, 2022 at 10:26 pm - Reply

  w fontannie nie wolno się kąpać bo bakterie… A place wodne ?

  • rowerzysta 24 sierpnia, 2022 at 8:32 am Reply

   W skrócie: fontanny – woda w obiegu zamkniętym (tylko od czasu do czasu jest dopływ „świeżej wody” z uwagi na parowanie i straty wody przez rozlanie poza nieckę fontanny), która stoi w niecce i skażona m.in. odchodami ptaków i potem ta skażona woda z bakteriami jest rozbryzgiwana/rozpylana – miłego gronkowca, chorób skóry itd., woda oczywiście w żaden sposób nie jest kontrolowana. Wodne place zabaw – woda pod kontrolą zarządcy obiektu który najczęściej zleca to do sanepidu i/lub akredytowanych laboratoriów ( tu właśnie wyniki badania wody z laboratorium doprowadziły do wyłączenia placu) i generalnie woda używana/roztryskiwana/rozpylana to świeża woda pitna, która sama w sobie jest już wcześniej badana. Oczywiście jest też z reguły częściowo zamknięty obieg wody ( do którego dopuszczana jest świeża woda wodociągowa) – część wody jest zawracana , filtrowana i dezynfekowana.

 2. AA 18 sierpnia, 2022 at 9:45 pm - Reply

  Incydent kałowy;)

 3. kukura 18 sierpnia, 2022 at 11:52 am - Reply

  Jakiś bombelek popuścił bąbelki.

Dodaj komentarz

*
*