Reklama

Trwają przygotowania do Fest Festivalu. Utrudnienia w Parku Śląskim potrwają 3 tygodnie

Redakcja
Trwa montaż Fest Festivalu. Żeby przygotować 3. edycję imprezy, w Parku Śląskim ponownie trzeba zamknąć część alejek. Największe utrudnienia potrwają tydzień.

Przygotowania do Fest Festivalu rozpoczęły się już kilka dni temu. W tym czasie udało się już działającym tam ekipom zamontować zadaszenie nad niektórymi scenami. Organizator codziennie prezentuje powstające dekoracje i instalacje. Po raz trzeci impreza zajmie sporą część Parku Śląskiego. Teren festiwalu rozciąga się od głównego wejścia i okolic dyrekcji parku po kręgi taneczne. Na wschodzie ogrodzenia otaczają teren obok Rosarium i Ogrodu Japońskiego, a na zachodzie obejmują Pola Marsowe przy Stadionie Śląskim. Organizatorzy opublikowali komunikat do mieszkańców:

Drodzy mieszkańcy okolic Parku Śląskiego oraz goście odwiedzający Park Śląski, 
w związku z organizacją corocznego festiwalu muzycznego FEST Festival i koniecznością przeprowadzenia prac przygotowawczych oraz demontażowych imprezy na terenie Parku Śląskiego zostaje czasowo wprowadzona zmiana organizacji ruchu pieszego obowiązująca w dniach od 28 lipca do 24 sierpnia 2022 r. 

Dla osób, któe chcą uzyskać dodatkowe informację przygotowano infolinię festiwalową czynną od 28 lipca do 9 sierpnia oraz od 15 do 24 sierpnia w godzinach 12.00-18.00 oraz 24 godziny na dobę w trakcie festiwalu od 10 do 14 sierpnia. Organizacja ruchu w Parku Śląskim została podzielona na III etapy –  od 28 lipca do 7 sierpnia), 8-15 sierpnia) i 16-24 sierpnia. W czasie przygotowań i demontażu będą dostępne alejki, które w trakcie imprezy zostaną całkowicie zamknięte. Największe utrudnienia dla gości Parku Potrwają od 8 do 15 sierpnia. 
Dokładna organizacja ruchu na poniższych mapach. 

 

3. edycja Fest Festivalu potrwa 10 do 13 sierpnia. Na dziesięciu scenach wystąpią artyści z całego świata reprezentujący różne gatunki muzyczne, m.in. Stromae, The Chainsmokers, Quebonafide, Woodkid, Jungle, Duke Dumont, Nothing But Thieves, James Arthur, Partiboi69, Recondite, Vitalic, Sanah, Caribou, Young Leosia, Chilwagon, Scooter i wielu innych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*