Reklama

Wkrótce ruszy budowa hotelu na ul. Młyńskiej. Parking na razie bezpłatny

Łukasz Kądziołka
Płatny parking na ul. Młyńskiej wkrótce może zamienić się w plac budowy. Powstanie tu zapowiadany od dawna hotel. Na razie inwestor nie informuje o rozpoczęciu prac. Kierowcy mają za to darmowy parking, bo parkomat został zdemontowany.

Wkrótce może ruszyć budowa hotelu na ul. Młyńskiej. Wybuduje go międzynarodowy deweloper, spółka UBM Development AG. Teren został przejęty przez inwestora pod koniec zeszłego roku. Jednak od tamtej pory nadal działał tu płatny parking, którego nawierzchnia jest w fatalnym stanie. W zeszły czwartek tablice informujące o parkingu i regulaminie zostały zdemontowane. Zniknął również parkomat. Dlatego od kilku dni parking jest otwarty i bezpłatny. Rozpoczęcie budowy  hotelu było planowane na styczeń 2019 roku. Na razie inwestor otrzymał decyzję o warunkach zabudowy. Jak mówił nam w sierpniu 2018 Piotr Ciepał, prezes Grupy Menedżerskiej, czyli właściciela gruntu, priorytetem było uzyskanie pozwolenia na budowę do końca roku. Jednak wniosek inwestora jest nadal  w trakcie rozpatrywania.

Nowy budynek przy Młyńskiej ma być podzielony na dwie części – hotelową i biurową. Pierwsza zostanie  zlokalizowana bliżej Galerii Katowickiej, a druga – od strony budynku urzędu miasta. Będą one miały odpowiednio 10 i 9 kondygnacji naziemnych. Hotel ma mieścić 268 pokoi, restaurację, zaplecze konferencyjne i centrum fitness. Część biurowa zaoferuje 3,763 m kw. powierzchni. Pod obiektem powstanie parking podziemny, który – zgodnie z wnioskiem o pozwolenie na budowę – będzie miał 3 wjazdy.

Hotel przy ul. Młyńskiej ma być zarządzany przez Grupę Hotelową Orbis. Spółka poinformowała o tym już pod koniec listopada ubiegłego roku. Mercure to hotel kategorii średniej marki AccorHotels. W Katowicach działają już dwa obiekty tej marki Novotel i Ibis Budget. Pierwotnie otwarcie było planowane na 2020 rok.


Tagi:

Komentarze

  1. Sandra 21 czerwca, 2019 at 9:54 am - Reply

    Zdemontowali parkomat ? a to dziwne, bo dalej działa :p

  2. Rafal 15 czerwca, 2019 at 8:21 am - Reply

    W listopadzie informowali że zaczynaja budować w styczniu 2019 ;)) ciekaw też jestem czy w ogóle wystartuje budowa biurowca obok, tzw. Grand Central ??

Dodaj komentarz

*
*