Reklama

Wiemy na jakich zasadach będzie można korzystać z centrum przesiadkowego w Ligocie

Grzegorz Żądło
Wjazd na parking tylko na podstawie ważnego biletu Kolei Śląskich, postój nie dłuższy niż 20 godzin i brak możliwości parkowania przez część nocy. Poznaliśmy zasady funkcjonowania centrum przesiadkowego w Ligocie. Jego otwarcie planowane jest na 8 listopada.

Najważniejszą zasadą regulaminu korzystania z Park&Ride w Ligocie jest możliwość bezpłatnego pozostawienia samochodu wyłącznie dla posiadaczy biletu Kolei Śląskich. Wbrew pierwotnym planom, honorowane będą wszystkie bilety, nie tylko okresowe, ale również jednorazowe. Wjeżdżając na teren parkingu, trzeba będzie zeskanować w parkomacie bilet Kolei Śląskich i pobrać bilet zerowy, a następnie umieścić w widocznym miejscu samochodu. Jeśli ktoś wjedzie na parking bez ważnego biletu Kolei, zapłaci karę w wysokości 369 zł. Taką samą kwotę będą musieli zapłacić kierowcy, którzy zostawią auto na dłużej niż 20 godzin.

Jeśli samochód będzie stał na parkingu powyżej 7 dni, będzie mógł zostać odholowany. Przestrzeganiem regulaminu zajmą się pracownicy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów.

Centrum przesiadkowe będzie czynne w godz. 04 do 24. Pomiędzy północą a 4 w nocy wjazd na parking ma być zamknięty. Urząd miasta chce jednak, żeby docelowo centrum przesiadkowe działało całą dobę, tak żeby z przesiadki na pociąg mogły korzystać również osoby pracujące na nocną zmianę.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. centrum przesiadkowe w Ligocie ma zostać otwarte 8 listopada. Cztery dni wcześniej do sprzedaży trafi tzw. bilet katowicki, który będzie uprawniał do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami Kolei Śląskich oraz autobusami i tramwajami KZK GOP.


Tagi:

Komentarze

 1. Filip 26 października, 2018 at 9:09 pm - Reply

  Kurczę niby wszystko fajnie tylko się zastanawiam. Trzeba dać ludziom powód by przesiadli się z auta na komunikację miejską. Mieszkam na osiedlu Paderewskiego, Pracuję przy stacji Tychy lodowisko więc w terorii bąba. Problem jest taki, że na dojazdy na centrum przesiadkowę wydam 100zł miesięcznie, na bilet miesięczny na kś 100zł, a paliwo na dojazdy kosztuję mnie trochę mniej niż 300zł, więc oszczędność około 100zł przy dłuższym czasie podróży oraz ryzyku opóźnień na koleji jest średnio opłacalną inwestycją. Mam nadzieję, że dla innych ta opcja będzie o wiele bardziej opłacalna

 2. Adam 26 października, 2018 at 8:36 pm - Reply

  @Duster, @Grzegorz Żądło: jedyne wyjście to kupno biletu przez internet…. bo w Ligocie nie ma ani automatu KŚ ani kasy biletowej. Ot – obsługa pasażera. Chyba, że pozwolą skanować bilety przy WYJEŹDZIE z parkingu. Wtedy
  będzie ok.

  • Grzegorz Żądło 26 października, 2018 at 10:40 pm Reply

   Wyciąg z regulaminu:
   2. Nieodpłatne korzystanie z miejsca postojowego uzależnione jest od łącznego spełnienia następujących
   warunków:
   a) dysponowania biletem emitowanym przez Koleje Śląskie,
   b) pobrania z parkomatu zlokalizowanego przy wjeździe biletu zerowego, na podstawie biletu emitowanego
   przez Koleje Śląskie sp. z o.o.,
   c) umieszczenia biletu zerowego w Pojeździe lub na Pojeździe w widocznym miejscu pozwalającym na
   odczytanie jego treści.

  • Macciej 26 października, 2018 at 10:05 pm Reply

   W Ligocie bilety są sprzedawane w kiosku inmedio.

 3. duster 26 października, 2018 at 1:17 pm - Reply

  “Wjeżdżając na teren parkingu, trzeba będzie zeskanować w parkomacie bilet Kolei Śląskich”

  To na jakiej zasadzie ma to funkcjonować dla biletów jednorazowych? Kierowca ma najpierw znaleźć miejsce poza Park&Ride, iść do kasy/automatu, kupić bilet na pociąg, wrócić do auta i dopiero podjechać na właściwy parking gdzie będzie mógł zostawić samochód?

  • Grzegorz Żądło 26 października, 2018 at 1:39 pm Reply

   Prawdopodobnie wcześniej będzie trzeba kupić bilet przez internet.

Dodaj komentarz

*
*