Reklama

Wielopoziomowy parking zamiast stadionu przy Bukowej

Łukasz Kądziołka
Problem parkowania i dojazdu do Parku Śląskiego dotyka mieszkańców Katowic. Powstają kolejne atrakcje w Wesołym Miasteczku, a Stadion Śląski ma ambitne plany organizacji imprez. Tyle tylko, że nikt nie myśli o tym jak pomieścić samochody, które przyjeżdżają do parku. A ma być ich jeszcze więcej. Zdaniem prezydenta Marcina Krupy wielopoziomowy parking mógłby rozwiązać problem.

W Parku Śląskim powstaje coraz więcej atrakcji, które mają przyciągać mieszkańców z całego województwa. A przynajmniej z aglomeracji. Jednak za inwestycjami w atrakcje nie idą żadne rozwiązania, które poprawiłyby dojazd i parkowanie w parku. Pierwszy dzień działania Stadionu Śląskiego pokazał, że problem jest duży. Rozjechane trawniki i korki na drogach wokół parku to problem również mieszkańców Katowic. Zwłaszcza tych z os. Tysiąclecia i w okolicach ul. Złotej. Co weekend, gdy pogoda dopisuje, samochody parkują gdzie się da, a mieszkańcy mają problem z wyjechaniem z domów. Kilka miesięcy temu mówiło się jeszcze o konieczności utworzenia nowych miejsc parkingowych i zmian w układzie drogowym. Później temat ucichł.

PRZECZYTAJ TEŻ: Przy Parku Śląskim może powstać 5 tys. miejsc parkingowych

O opinię na ten temat zapytaliśmy prezydenta Marcina Krupę. Potwierdził, że kiedyś zastanawiano się nad utworzeniem parkingu na ok. 5 tys. samochodów w rejonie ul. Agnieszki. Jednak pomysł analizowany był wtedy, kiedy jeszcze nie było wiadomo, że nowy stadion miejski nie powstanie przy ul. Bukowej. Później nie było żadnych rozmów z władzami Parku Śląskiego i Chorzowa. Prezydent zdaje sobie sprawę z problemu i wie, że będzie on coraz większy.  Chociaż na razie nie było konkretnego pomysłu jak go rozwiązać, to niewykluczone, że pomógłby tu wielopoziomowy parking. Mógłby on powstać na przykład w miejscu obecnego stadionu przy ul. Bukowej. Jak powiedział nam Marcin Krupa, „trzeba się nad tym zastanowić”.


Tagi:

Komentarze

 1. KOSZUTKA.EU 22 października, 2017 at 8:14 pm - Reply

  Krupa będzie budował nowoczesny parking w Chorzowie. U siebie zazwyczaj sypie szutrem. Brawo.

 2. marecki 22 października, 2017 at 2:07 pm - Reply

  pierwsza i ostatnia kadencja

 3. Bronka 21 października, 2017 at 10:05 pm - Reply

  Przecież stadion Gieksy jest na terenie Chorzowa. Dlaczego tematem zajmuje się prezydent Krupa?

  • Ola 23 października, 2017 at 4:34 pm Reply

   Administracyjnie to Chorzów, ale Stadion jest własnością Miasta Katowice

Dodaj komentarz

*
*