Reklama

Większa strefa „Tempo 30” i ograniczenie na os. Tysiąclecia

Redakcja
Kolejne ulice zostały włączone w strefę „Tempo 30”. Znaki stanęły już na drogach w jednej z dzielnic, z dala od centrum Katowic. Nowe zasady będą obowiązywały też na os. Tysiąclecia.

Od początku powstania strefa „Tempo 30” ma być rozwiązaniem przyjaznym dla rowerzystów i pieszych. Z okazji rozpoczęcia Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu miasto postanowiło poszerzyć strefę ograniczenia prędkości. Tym razem chodzi przede wszystkim o spowolnienie ruchu na drogach wewnątrz osiedli. Znaki zostały już postawione. Ograniczenie prędkości do 30 km/h od dzisiaj obowiązuje w Ochojcu. Strefą „Tempo 30” objęte zostały ulice w rejonie os. Odrodzenia i ul. Szenwalda. Kolejna zmiana została wprowadzona na os. Tysiąclecia. Tam, gdzie do tej pory kierowcy mogli jechać z prędkością 50 km/h, teraz będą musieli zwolnić do 40 km/h. Ograniczenie na wszystkich drogach wewnątrz os. Tysiąclecia również obowiązuje od dzisiaj. Miasto apeluje do kierowców o zwracanie uwagi na nowe znaki.


Tagi:

Komentarze

 1. Klemens 20 września, 2017 at 9:29 pm - Reply

  Tak! Parkingi powinny być całkiem polikwidowane, zastanowilbym się również nad sensem istnienia dla autobusów, wiele razy widziałem jak jadą niemal puste. Gdyby drogi przeznaczyć na chodniki i ścieżki rowerowe wszystkim żyło by się lepiej. Tramwaje to również zmora dla uszu, nie wiem czy nikt nie zwraca na to uwagi jak one hałasują, kiedyś jadąc rowerem widziałem jak tramwaj wystraszył jeża a ten wbiegł na ulice, szczęście że nie zginął!!! Transport powinien być pieszy – ilu rikszarzy miało by pracę ew. konny, a zebranym obornikiem można by zasilać wertykalne ogrody!!!!

 2. Bogdan 19 września, 2017 at 10:33 am - Reply

  A kiedy zostaną wprowadzone jakiekolwiek ograniczenia na ul. Mikołowskiej na odcinku od ul. W. Pola do Gallusa? Przejeżdżają tam tysiące samochodów dziennie, wiele z nich z prędkością ponad 100 km/h, jezdnie mają po 3 pasy ruchu w każdym kierunku (więcej niż autostrada do Krakowa!), a miasto przesuwa po raz kolejny termin budowy ekranów akustycznych, nie wywiązało się również z obietnicy montażu fotoradaru, ujętej w programie ochrony przed hałasem. Tysiące mieszkańców narażone są na ogromny hałas, którego poziom przekroczony jest znacznie przez całą dobę! Tu również należy wprowadzić niezwłocznie ograniczenia prędkości!

 3. Janusz Kot 18 września, 2017 at 10:36 pm - Reply

  Wolno rozszerza się ta strefa 30/h.
  Czas na redukcję miejsc parkingowych na osiedlach i w centrum miasta.
  Miasto ma być bezpieczne i przyjazne dla człowieka ,nie dla aut.

Dodaj komentarz

*
*