Reklama

Leżak zamiast fotela. Ruszają kina plenerowe w Katowicach

Ł. K.
Jak co roku, latem w kilku miejscach w Katowicach będzie można oglądać filmy w plenerowych kinach. Co ważne, za nadrabianie filmowych zaległości nie trzeba będzie płacić.

Kino Perła 

Na placu Miarki wybór jest największy. Kino Perła, które od kilku lat gości w ogródku klubu Bavitto, wyświetla filmy od środy do niedzieli. Każdy dzień to inny cykl tematyczny. Na przykład środy to dzień z  filmami dokumentalnymi, a w piątkowe wieczory serwowane są komedie.  Kino będzie działać do 28 sierpnia. Seanse rozpoczynają się ok. 20.30, aktualny program jest dostępny na Facebooku.

Kino Kuźnia

W tę sobotę (2 lipca) startuje kolejne miejsce dla kinomanów. Muzeum Śląskie wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatywa zaprasza do Strefy Kultury. Przy dawnej kopalnianej kuźni będą wyświetlane filmy związane z tańcem, muzyką i malarstwem.
Jako pierwszy pokazany zostanie nominowany do Oscara film Pina. Seanse będą się odbywały co sobotę o 21.30. Repertuar na lipiec można sprawdzić na stronie muzeum lub Facebooku.

Kino Letnie Antyradia

Niedaleko muzeum, a dokładniej przed wejściem do MCK od strony Spodka, stanie kolejny ekran. Co czwartek od 7 lipca do 25 sierpnia na gości będzie czekało 200 leżaków. Seanse rozpoczynają się około godz. 21. Organizatorzy zapowiadają, że wcześniej, od 20, będą dodatkowe atrakcje m.in.  konkursy z nagrodami, strefa gastronomiczna i strefa dla dzieci. W przypadku niesprzyjającej pogody projekcja zostanie przeniesiona do holu dolnego MCK. Pełny repertuar można znaleźć na stronie Spodka, a wszystkie aktualne informacje na profilu Facebook kina.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*