Reklama

Wegańskie burgery prawie jak z mięsem. Nowy fast food w centrum Katowic

Ł. K.
NOWE MIEJSCE Burgery kojarzą się z mięsem, ale oni postanowili zrobić je inaczej. W niewielkim lokalu w centrum Katowic można zjeść wege burgery. Właściciele chcą przekonać innych, że fast food może być równie smaczny bez mięsa. Jednak w Nieinaczej mile widziani są również mięsożercy.

Wszystko bez mięsa, ale przyrządzone tak, jak normalny burger. Nowy lokal przy ul. Mariackiej Tylnej 13a to pomysł dwóch kolegów. Kamil i Przemek znają się od wielu lat, razem grają w zespole. Obaj nie jedzą mięsa. – Pomyśleliśmy, że jeśli w Warszawie jest taki boom, to trzeba tę lukę wypełnić w Katowicach – mówi Kamil. Chłopaki chcą pokazać, że burger niekoniecznie musi być z mięsem. Jednak są otwarci również na mięsożerców. Cieszą się, że mogą przekonać ludzi do roślinnej diety.

Całe menu stworzyli sami. Seitan, soczewica, falafel i tofu to 4  najważniejsze składniki ich burgerów. Chociaż nie mają doświadczenia w gastronomii, to długo eksperymentowali, żeby stworzyć coś, co będzie im smakowało. – Staraliśmy się, zeby nasze burgery nie były przekombinowane. Postawiliśmy na smak – mówi Przemek. Ten faktycznie dobrze imituje mięso. Teraz można samemu spróbować efektów ich pracy i na miejscu zobaczyć jak powstają burgery. Otwarta kuchnia, miejsc w środku i leżaki na zewnątrz, muzyka i luźna atmosfera to ich pomysł na Nieinaczej. Chłopaki zapowiadają, że menu będzie się zmieniało co jakiś czas i już planują uruchomienie usługi jedzenia na dowóz.

Nieinaczej jest otwarte w poniedziałki i niedziele od 12 do 20, od wtorku do czwartku w godz. 12-21. Z kolei w piątki i soboty wege burgera można zjeść do późna. Lokal jest czynny od 12 aż do północy.


Tagi:

Komentarze

 1. Dagmara 19 grudnia, 2017 at 11:44 pm - Reply

  burger wegański? nigdy nie jadłam,a brzmi ciekawie, ale obawiam się że burgerów z zajazdu country nie pobiją za nic:) jednak mięsko robi robotę w takiej bułce no i od razu człowiek jest bardziej syty a co za tym idzie-szczęśliwszy;)

 2. A. 29 sierpnia, 2017 at 8:45 am - Reply

  Pyszne jedzonko, zdrowo i niedrogo! Byłam sceptyczna ale zostałam pozytywnie zaskoczona 🙂

 3. Andrzej 28 sierpnia, 2017 at 9:12 pm - Reply

  Ciekawe czy robią bez glutenu i bez soi i bez soczewicy i bez strączkowych (takich jak fasola i groch) i (bez śladówek)

 4. Piotr 28 sierpnia, 2017 at 7:11 pm - Reply

  Mięsożercy są miłe widziani. Tylko po co maja przychodzić tam, gdzie jest „imitacja mięsa” skoro w mieście pełno lokali gdzie zjedzą prawdziwego burgera?

  • Allison 31 sierpnia, 2017 at 11:07 pm Reply

   Bo niektórzy lubią kosztować nowych rzeczy?

Dodaj komentarz

*
*