Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ten weekend nie będzie wyjątkowy pod względem wydarzeń. Lato skończyło się definitywnie i propozycji jest niewiele. Zresztą pogoda też nie będzie zachęcać do wyjścia z domu. Dla tych, którzy zdecydują się mimo to wyskoczyć na miasto, mamy kilka propozycji.

SOBOTA

Ekotyki, Galeria Szyb Wilson

Ponad 100 wystawców z całej Polski pojawi się w Galerii Szyb Wilson. Na targach będzie można znaleźć bogatą ofertę naturalnych kosmetyków. Na stoiskach goście zaopatrzą się m.in. w masła do ciała, peelingi, pachnące świece i mydła, olejki do ciała oraz kremy. Wstęp na targi jest bezpłatny. Impreza rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 18.00. Więcej TUTAJ.

Wielka Sztuka w kinie Rialto

Kolejny seans z cyklu Wielka Sztuka to okazja do poznania Jacopo Tintoretto. To jeden z głównych przedstawicieli szkoły weneckiej XVI wieku. Film opowiada historię życia i twórczości syna farbiarza sukna, który stał się prekursorem włoskiego baroku. Jego charakterystyczny styl oparty na kolorystyce z akcentami ciemnej czerwieni, fioletu, czerni będzie można zobaczyć na ekranie kina Rialto. Seans rozpocznie się o godz. 18.00. Bilety kosztują 25 zł. Więcej TUTAJ.

Finisaż wystawy „Sny na jawie”, Galeria Sztuki Współczesnej BWA, (al. W. Korfantego 6) 

O godz. 18 w Galerii Sztuki Współczesnej BWA rozpocznie się finisaż wystawy malarstwa abstrakcyjnego Asgara Bozorgiego „Sny na jawie”, podczas którego artysta poprowadzi warsztaty dla dzieci. Wstęp wolny.

NIEDZIELA

Silesia Marathon

Kilka tysięcy zawodników przebiegnie przez cztery miasta. Jedenasta edycja Silesia Marathon to aż 3 biegi. Najbardziej wytrwali biegacze pokonają aż 50 kilometrów. Pozostałe dystanse to 21 i 42 kilometry. Można spodziewać się tłumów na głównych ulicach Katowic. Finisz, jak w poprzednich edycjach, odbędzie się na Stadionie Śląskim. Tam każdy będzie mógł dopingować zawodników. Więcej TUTAJ.

Tribute to Bolesław Szabelski

Nie tak bardzo znana jak inni, ale również ważna muzyczna osobistość z Katowic. Bolesław Szabelski to kompozytor i organista, który będzie miał swoją ławeczkę. W ramach Budżetu Obywatelskiego powstała rzeźba na skwerze na skrzyżowaniu ul. Piotrowickiej i Panewnickiej w Ligocie. Przy okazji uroczystości odbędzie się koncert-hołd dla katowiczanina. Odsłonięcie o godz. 15.00, a występ zespołu Etnos Ensemble w MDK Ligota rozpocznie się o 15.30. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Sam Cymes, Muzeum Historii Katowic (ul. Rymarska 4 – Nikiszowiec)

O godz. 17 w nikiszowieckim oddziale Muzeum Historii Katowic rozpocznie się koncert piosenek żydowskich pt. Sam Cymes”. Wstęp wolny, ale obowiązują bezpłatne wejściówki.

Koncert „Z miłości do matki”, Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej

O godz. 16 w kościele parafii pw. Trójcy Przenajświętszej (ul. Żeleńskiego 34, Kostuchna) rozpocznie się koncert „Z miłości do Matki”. Wystąpi zespół „Vox Art.” w składzie: Ewelina Sobczyk – śpiew, Jan Maria Dyga – baryton, Monika Wrzos – skrzypce, Janusz Szperka Natali – akompaniament, Dominik Mazur – organy. Wstęp wolny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*