Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Najwięcej będzie się działo w sobotę. Nie tylko w centrum Katowic, ale również w dzielnicach. Oprócz ostatniej imprezy Juwenaliów Śląskich, będą targi kosmetyków i wyprzedaż garażowa na os. Tysiąclecia. Z kolei w niedzielę impreza dla całej rodziny na ASP. Życzymy udanego weekendu.

SOBOTA

II Murckowski Społeczny Festyn Sportowy, Park Murckowski

Wiosenny zlot rowerzystów, koncerty i sportowe atrakcje. W Parku Murckowskim odbędzie się festyn, na którym będzie można zobaczyć mecze piłki nożnej, pokazy karate i posłuchać góralskiej kapeli. Poza tym do parku przyjadą zabytkowe samochody Automobilklubu Śląskiego i nie zabraknie gier oraz zabaw dla dzieci. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9. Nieco później, bo o godz. 11.30, odbędzie się zlot rowerowy przy byłym szybie „Stanisław”. Stamtąd rowerzyści pojadą całą grupą do parku. Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Więcej TUTAJ.

Wyprzedaż Garażowa na Tauzenie

Każdy będzie mógł pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, sprzedając je w okazyjnych cenach. Na wydarzenie można przynieść wszystko, co leży w szafach, na strychach czy w piwnicy. Wystawiane rzeczy, zwłaszcza ubrania, muszą być w dobrym stanie. Ceny powinny być niskie i można się targować. Wyprzedaż odbędzie się w godz. 10-15 na skwerze Młodych Plastyków. Więcej TUTAJ.

Dzień Matki w Muzeum Historii Katowic 

Z okazji święta mam Muzeum Historii Katowic przygotowało warsztaty tworzenia kartek na tę okazję. Ponadto mamy będą mogły wejść do muzeum za darmo, a osoby towarzyszące zapłacą za bilet 50% ceny regularnej. Więcej TUTAJ.

Ekotyki – Targi Kosmetyków Naturalnych

Naturalnie i zdrowo. Tak ma być na targach kosmetyków w Galerii Szyb Wilson. Swoje stoiska wystawi tu ok. 80 marek. Będą kosmetyki zrobione z naturalnych składników, wegańskie i nietestowane na zwierzętach. Kremy, mydła, olejki, szminki i żele to tylko niektóre z produktów,  jakie będzie można znaleźć na targach. Wydarzenie potrwa od 11 do 18. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Barwy ziemi – Portugalia, MDK Bogucice

Podróż do Portugalii w Bogucicach. Najpierw będzie można posłuchać relacji z podróży miłośników tego kraju. Następnie odbędzie się koncert muzyki fado, a później degustacja regionalnej potrawy i warsztaty z malowania kafli azulejos i lingwistyczne z podstaw języka portugalskiego. Na warsztaty może nie być już wolnych miejsc, ale na pozostałe atrakcje wstęp jest wolny. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16. Więcej TUTAJ.

Juwenalia Śląskie, Muchowiec

Studenckie święto zaczęło się już we wtorek. Jednak główne wydarzenie to, jak co roku, koncerty na Muchowcu. Ostatniego dnia juwenaliów zagrają m.in. Grubson i Coma. Wstęp na koncerty jest wolny. Impreza rozpocznie się o godz. 17.15. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Dzień Dziecka w ASP

Mandale ze stworkami, zwierzaki z balonów i bajkowe makijaże. Studenci i wykładowcy ASP po raz kolejny zapraszają na wydarzenie nie tylko dla dzieci. Z okazji Dnia Dziecka przygotowali dużo artystycznych i plastycznych atrakcji. Wszystko będzie się działo na dziedzińcu uczelni. Wstęp na wydarzenie jest wolny i nie trzeba się rejestrować. Impreza odbędzie się w godz. 12-16. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Wietrzenie szafy, Rynek

Przez dwa dni będzie można pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, a przy okazji kupić coś nowego do ubrania. Szczegóły TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*