Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Pogoda w weekend będzie niezła, ale kapryśna. W sobotę słonecznie i ciepło, a w niedzielę może być już tylko ciepło. Patrząc po wydarzeniach w Katowicach i tak najwięcej atrakcji będzie pierwszego dnia weekendu. Warto zajrzeć do osobnego tekstu, w którym napisaliśmy szczegółowo, co dzieje się w Noc Muzeów.

SOBOTA

Noc Muzeów 2019 w Katowicach

Darmowe zwiedzanie, wyjątkowe premierowe wystawy, koncerty, pokazy i wiele innych. Tegoroczna Noc Muzeów nie zaskakuje. Jak co roku atrakcji będzie bardzo dużo. Szczegółowo o tym, co dzieje się m.in. na Nikiszowcu, w Fabryce Porcelany, Muzeum Historii Katowic i Muzeum Śląskim pisaliśmy TUTAJ.

Piknik Militarny, Plac Sejmu Śląskiego

Z okazji setnej rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego na pl. Sejmu Śląskiego przyjedzie wojskowy sprzęt. Podczas pikniku będzie można z bliska obejrzeć pojazdy opancerzone takie jak czołg PT-91 Twardy czy wyrzutnia rakiet Poprad. W programie pokazy mażoretek i grupy rekonstrukcyjnej, występy orkiestry górniczej, orkiestry wojskowej oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do 16.00. Udział w nim jest bezpłatny.

Śląski Targ Nocny, Fabryka Porcelany

W ten weekend do postindustrialnej przestrzeni przy ul. Porcelanowej wraca popularny w zeszłym sezonie cykl wydarzeń. Nocny targ rusza w piątek, a w sobotę będzie towarzyszył Nocy Muzeów. Najpierw, o godz. 19.00, odbędzie się książkobranie, czyli swobodna wymiana książek. Później będzie koncert Zośki, a prawie do rana potrwa impreza taneczna. Poza tym do dyspozycji będą food trucki. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Wege Festiwal i targi Papier, Kwiaty & Plakaty, Galeria Szyb Wilson

Coś dla domu i dla brzucha. Tak w skrócie można opisać targi, które przez cały weekend będą odbywały się w Szybie Wilson. Pojawią się wystawcy z roślinami i kwiatami w każdej formie. Zarówno tymi do domu, jak i na balkon czy do ogrodu. Będą też potrzebne przy uprawianiu roślin akcesoria. Obok zieleni swoje stoiska będą mieli producenci i sklepy sprzedające papierowe produkty. Te użyteczne i te tylko do ozdoby. Będą książki, plannery, grafiki, zdjęcia i plakaty. Drugą część przestrzeni szybu zajmie jedzenie. Będzie można zjeść na miejscu i kupić zaopatrzenie do domu. Do wyboru m.in. falafele, kuchnia tajwańska, burgery czy chińskie pierożki. Jedne i drugie targi będą czynne w godz. 12.00-19.00 (sobota) i 12.00-18.00 (niedziela). Wstęp jest bezpłatny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*