Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Pewnie większość już zdążyła zapomnieć o świętach, ale w ten weekend będzie można poczuć ich klimat jeszcze raz. Największe wydarzenie to orszak z okazji święta Trzech Króli. Warto też sprawdzić repertuar jednego z katowickich kin.

SOBOTA

Wokół świąt zimowych, Muzeum Śląskie 

Proboszcz parafii prawosławnej w Sosnowcu opowie o tym, dlaczego święto Bożego Narodzenia obchodzone jest w styczniu i czym, zamiast opłatkiem, dzielą się wierni. To nie jedyna bożonarodzeniowa atrakcja. Po spotkaniu można wybrać się na wystawę do Centrum Scenografii Polskiej. Tam wystawione są szopki z kolekcji muzeum. Można tu zobaczyć zarówno te krakowskie, jak i zbudowane po kryjomu w czasie wojny. Wstęp na spotkanie i wystawę kosztuje 1 zł. Początek spotkania o godz. 15.

Pokaz filmu “Zabawa zabawa” i dyskusja o alkoholizmie kobiet, kino Kosmos

Sumienna studentka, pani prokurator czy szanowana chirurg. Pozornie nic ich nie łączy,  jednak każda jest uzależniona od alkoholu. Wydaje sie, że problemu nie ma, dopóki w życiu kobiet nie następuje obrót o 180 stopni. O tym opowiada film Kingi Dębskiej, reżyserki głośnego obrazu pt. “Moje córki krowy”. Po pokazie odbędzie się dyskusja z udziałem psychoterapeutów  z Uniwersytet SWPS. Wstęp kosztuje 19 zł. Początek o godz. 18.30. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Rodzina w kinie, kino Kosmos

Kolejny seans nie tylko dla najmłodszych. Dzieci poznają historię psa-wilka, który zostaje najlepszym przyjacielem Indian, a później zostaje sam i musi stawić czoła niebezpieczeństwom. Film animowany “Biały kieł” jest przeznaczony dla dzieci powyżej 8 roku życia, a pokaz rozpocznie się o godz. 16.00. Przed seansem w godz. 14.30-16.00 odbędą się warsztaty języka angielskiego nawiązujące do tematyki filmu. Bilety kosztują 15zł i 17 zł. Więcej TUTAJ.

Marcin Wyrostek “Kolędowo”, Kościół pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (ul. Radockiego 251)

Kolędowy koncert ze znanym akordeonistą w roli głównej. Marcin Wyrostek do wspólnego śpiewania polskich i zagranicznych kolęd zaprosił znajomych artystów. Więcej TUTAJ.

Orszak Trzech Króli

Nawet ilka tysięcy osób w koronach przejdzie ulicami Katowic. Po drodze uczestnicy zobaczą jasełkowe sceny, a na koniec razem będą śpiewać koncerty. Ogólnopolskie wydarzenie rozpocznie się przy archikatedrze Chrystusa Króla. O szczegółach tegorocznego orszaku i utrudnieniach dla kierowców pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*