Reklama

Rowerowe kino w Parku Śląskim

Łukasz Kądziołka
Rower to nie tylko urządzenie do przemieszczania się z punktu A do puntu B. O rowerach powstają filmy, a dla niektórych to całe życie. Podczas Kina na Kole będzie można obejrzeć filmy o tematyce rowerowej i posłuchać pasjonatów jazdy na kole.

Film o jednym z liderów częstochowskiej sceny BMX, opowieść o życiu rowerzysty w wielkim mieście i wzruszająca animacja o córce i ojcu. To zestaw filmów, który będzie można zobaczyć podczas pierwszego spotkania z cyklu Kino na Kole. To pokazy filmów z Międzynarodowego Festiwalu Filmów Rowerowych. Jak sama nazwa wskazuje, są to produkcje z różnych krajów, a łączy je tematyka rowerowa. Kino na Kole to również spotkania z pasjonatami rowerów. W niedzielę, 25 czerwca, gościem będzie Wojciech Mszyca, kolekcjoner i posiadacz najstarszego roweru wyprodukowanego w Katowicach. Szerzej pisaliśmy o nim TUTAJ.

Początek imprezy o godzinie 21.00 w Kontenerach Kultury. Po każdym seansie widzowie będą mogli wziąć udział w dyskusji. Wydarzenie w Parku Śląskim będzie się odbywało w wakacje, raz w miesiącu. Kolejne spotkania 30 lipca i 27 sierpnia. Więcej szczegółów TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*