Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ostatni weekend tego roku nie będzie zbyt atrakcyjny pod względem imprez. Nasze propozycje to ciekawe spotkanie w Muzeum Śląskim, seans dla fanów malarstwa i kultowe polskie “bajki” dla dzieci.

SOBOTA

Wokół zimowych Świąt, Muzeum Śląskie

Nowy cykl spotkań w Muzeum Śląskim dotyczy tego, jak wyznawcy różnych religii obchodzą ważne święta. W okresie zimowym świętują nie tylko katolicy. Chanuka, czyli Święto Świateł przypadło w tym roku na początek grudnia. O tradycji, potrawach i chanukowej lampie opowie judaistka i członkini Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce – dr Zofia Kusztal. Wstęp na spotkanie kosztuje 1 zł. Początek o godz. 15. Więcej TUTAJ.

Wielka Sztuka na Ekranie, kino Rialto

Jeden z najważniejszych malarzy końca dziewiętnastego wieku i w historii malarstwa w ogóle. Kolejny seans z cylu “Wielka sztukana na ekranie” opowie o kunszcie Edgara Degasa. Zaliczany do impresjonistów twórca przez całe życie dążył do doskonałości. Film “Degas: umiłowanie perfekcji” odsłania kulisy jego twórczości dzięki realacjom pisemnym przyjaciół i komentatorów oraz analizie listów pisanych przez samego artystę. Produkcja prezentuje też największą kolekcję dzieł Degasa zebraną w Fitzwilliam Museum w Cambridge. Wstęp kosztuje 25 zł. Początek seansu o godz. 18. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA.

Filmowe Popołudnia dla Dzieci, kino Kosmos

Animowane filmy z czasów dzieciństwa rodziców i ciekawe warsztaty. Kolejna edycja filmowego popołudnia to okazja do zobaczenia na dużym ekranei przygód Filemona, Bolka i Lolka oraz Misia Uszatka. Bilety kosztują 8 zł. Początek pokazu o godz. 15.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*