Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Pogoda cały czas dopisuje. W weekend będzie ciepło i słonecznie. Dobrze się składa, bo coraz więcej imprez odbywa się na zewnątrz. Zapraszamy na nasz cotygodniowy przegląd wydarzeń.

SOBOTA

Akcja sadzenia drzew, Katowicki Park Leśny 

16 tys. drzew zasadzą w tym tygodniu leśnicy i uczniowie katowickich szkół. Oprócz tego w akcję mogą włączyć się mieszkańcy. Każdy może wkopać w ziemię swoje drzewo. Wystarczy przyjść na teren obok skrzyżowania ulic Zgrzebnioka i Gawronów. Na miejscu będą wszystkie potrzebne narzędzia. Więcej TUTAJ.

XXV Bieg Uliczny im. Wojciecha Korfantego, pl. Sejmu Śląskiego

Ponad 1 tys. osób wystartuje w biegu upamiętniającym postać Wojciecha Korfantego. Zawodnicy będą musieli pokonać 10-kilometrową trasę z Katowic do Siemianowic Śląskich. Bieg rozpoczyna się o godz. 11. Wcześniej będzie można jeszcze zapisać się w biurze zawodów. Więcej TUTAJ.

Woofstock – drugo psio parada na Nikiszu

Wydarzenie przede wszystkim dla właścicieli i miłośników psów. Podobnie jak w zeszłym roku, odbędą się konkursy z nagrodami. Oprócz tego będzie można dowiedzieć się więcej o adopcji psów. Organizatorzy zadbali również o poczęstunek i drobne upominki dla uczestników. Impreza odbędzie się w psim parku na rogu ul. św. Anny i ul. Giszowieckiej. Początek o godz. 11, a wszystko potrwa do 13.

Night Biking, NOSPR

Przydadzą się latarki, czołówki i prowiant na drogę. Kolejna okazja do wspólnej wycieczki rowerowej. Nocna wyprawa wyruszy sprzed siedziby NOSPR. Celem są  ruiny w Orzechu, obok Świerklańca. Trasa będzie mieszana. Będzie prowadziła drogami asfaltowymi, ale również przez pola i lasy. Długość trasy to ok. 50 km. Zbiórka o godz. 20. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Moda i samochody, Walcownia Cynku

Trwa duża wystawa “100 lat Motoryzacji w Polsce”. Mogłoby się wydawać, że to impreza głównie dla panów. Jednak w ten weekend również panie znajdą coś dla siebie. To za sprawą pokazów mody. W godzinach otwarcia wystawy będzie można podziwiać modę z lat 40-tych, 50-tych i 60-tych XX wieku w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej Bluszcz. Jak zapowiadają organizatorzy, nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Wstęp na wystawę w standardowych cenach. Więcej TUTAJ.

Niedziela w Murckach, kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Solskiego 2)

Amatorski dokument z przełomu lat 60. i 70. Opowiada o dniu z życia mieszkańców Murcek. Został odnaleziony w domowym archiwum mieszkańców dzielnicy. Film autorstwa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa przy Kopalni Murcki zostanie wyświetlony z muzyką na żywo. O ścieżkę dźwiękową zadba katowicki duet Lód 9. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Jarmark Staroci, Rynek

Cenne i mniej cenne przedmioty będzie można kupić na katowickim Rynku przez cały weekend. Jarmark przed Skarbkiem rozpoczął się w piątek i potrwa do niedzieli. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*