Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie weekend dla ciała i dla ducha. Miłośnicy dobrej kuchni mogą wybrać się na Food Show, a potem zrzucić zbędne kilogramy podczas tegorocznej edycji Night Bikingu. Ci, którzy cenią sobie dobry reportaż, z pewnością ucieszą się ze spotkania z Michałem Łuczakiem i Filipem Springerem.

Sobota

Poza Kadrem: Filip Springer & Michał Łuczak, Rondo Sztuki

Pierwszy jest reporterem, drugi fotografem. W 2012 roku wybrali się do Spitaka, by zobaczyć, jak wygląda miasto 28 lat po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło niemal połowę Armenii. Efektem jest książka Springera i Łuczaka pt. „11.41”. Pokazują w niej nie tylko zniszczenie miasta przez żywioł, zwracają uwagę na bardzo zbliżoną datę trzęsienia ziemi z rozpadem Związku Radzieckiego. Początek spotkania o godz. 16.

Night biking Katowice, NOSPR

W tym roku rowerzyści przejadą 55 km. Trasa zaczyna się przed gmachem NOSPR, następnie prowadzi w stronę Rogoźnika, Góry Siewierskiej, potem w kierunku Czeladzi i z powrotem do Katowic. Początek o godz. 20, powrót planowany jest na 23.59. Przejazd głównie po asfalcie, po drodze kilka podjazdów. Wcześniej, od godz. 15 do 18 w Rebel Garden w Parku Śląskim będzie można skorzystać z darmowego serwisu rowerowego. Więcej informacji TUTAJ.

Wielka sztuka na ekranie: Renoir poważany i znieważany, kinoteatr Rialto

Malarz przełomu XIX i XX wieku był inspiracją m.in. dla Picassa. Mimo upływu czasu wciąż wzbudza emocje. Dlaczego? Autorzy filmu próbują znaleźć odpowiedź na to pytanie. W produkcji można zobaczyć 181 dzieł artysty, poddanych wnikliwej analizie. Projekcja rozpoczyna się o godz. 18. Bilety w cenie 25 złotych do nabycia TUTAJ. Warto się pospieszyć – zostały ostatnie wolne miejsca!

Food Show i Food Fest, MCK

Kilkudziesięciu wystawców, pokazy kulinarne, warsztaty dla dzieci i food trucki. To w wielkim skrócie atrakcje, które czekają na gości podczas imprezy. Wszystko potrwa do soboty, do godziny 20. Wstęp kosztuje 5 zł (dorośli) i 10 zł (bilet rodzinny). My byliśmy w MCK już w piątek. Więcej TUTAJ.

Niedziela

Potańcówka w Józefinki!, Antykwariat Sofa Literacka

19 marca to jedyny dzień Wielkiego Postu, w którym można się bawić. Wynika to stąd, że tego dnia w kościołach katolickim, anglikańskim i ewangelickim wspomina się św. Józefa. Organizowane z tej okazji potańcówki nazywano „Józefinkami”. By tradycji stało się zadość, potańcówka połączona z topieniem Marzanny odbędzie się w tę niedzielę. Zagrają: Andrzej Teofil i Przyjaciele, Kapela Fedaków, Kapela Bałamutki i Młodych Konkubinat. Początek o godz. 20. Wstęp płatny „co łaska”.

Cały weekend

Wiosenne pokazy mody w SCC

Modelki i modele zaprezentują kreacje, które można kupić na terenie galerii. Pokazy będą odbywać się w sobotę i niedzielę co dwie godziny od 14 do 19. Więcej informacji TUTAJ.

XXI Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, Spodek

Pojawią się rasy z całego świata, a sędziowie wybiorą najpiękniejsze psy. Swoje szczenięta zaprezentują hodowcy z Polski i zagranicy. Odbędą się też zawody agility, czyli w psim biegu przez tor przeszkód. W ciągu dwóch dni zobaczyć będzie można duże psy m.in. leonbergery, mastify, nowofundlandy, dogi oraz przedstawicieli mniejszych ras jak: wyżły, setery, retrivery, jamniki i chihuahua. Wystawa rozpoczęła się w czwartek i potrwa do niedzieli. Będzie otwarta codziennie od 9 do 17. Wstęp kosztuje 15 zł (dorośli) i 8 zł (uczniowie i emeryci). Więcej informacji TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*