Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Pogoda zapowiada się już prawie wiosenna. Ostatni zimowy weekend nie będzie też należał do nudnych. W propozycjach spory wybór. Szczegóły poniżej.

SOBOTA

IV Bieg Bez Gaci, Dolina Trzech Stawów

Czwarta edycja popularnego, bo jednego z najbardziej oryginalnych biegów w Katowicach. Im mniej od pasa w dół, tym lepiej. Podczas biegu bez gaci zakazane są legginsy i długie spodnie. Biegacze w skąpym odzieniu pokonają 5-kilometrową trasę.  W tym dwukrotnie przebiegną przez wodę. Start o godz. 14.00. Więcej TUTAJ.

#standwithukraine, Miasto Ogrodów

Kolejny koncert dla Ukrainy. Tym razem wystąpią Ciśnienie, Brzoska Kolektyw, Bukowicz, Rabit Puncher i inni. Zagrają w podziemiach Miasta Ogrodów. Miejsce odpowiednie, bo zaprezentują się zespoły, które w piwnicy zaczynały. Wśród nich Ciśnienie, czyli mieszanka rozmarzonej waltorni ze stanowczym basem, energetycznymi bębnami i skrzypcami, które chcą brzmieć jakby nie były skrzypcami. Jeśli ktoś lubi utwory, które trwają tyle, co single, to nie będzie zawiedziony. Kolektyw Brzoski  to muzyczny eksperyment, łączący poezję z gitarą elektryczną, trąbką, perkusją, fletem poprzecznym i kontrabasem. Nie brakuje tu miejsca na improwizację. Początek imprezy o godz. 19.00. Wstęp 30 zł (płatność wyłącznie gotówką). Dochód z biletów i sprzedaży płyt przeznaczony zostanie na zbiórkę Polskiej Akcji Humanitarnej SOS Ukraina. Więcej TUTAJ.

PL.Techno w CELu

Kolejna odsłona cyklu skupiającego się wyłącznie na selekcji polskich artystów działających naj scenie techno. Tym razem do tańca zagrają: OTHK Live, Leon, Anja Kraft, canis:minor, Molson i mPE. Wstęp: 30 zł. Impreza rusza o godz. 23.00. Więcej TUTAJ.

Katowicka Noc Kabaretowa 2022, Spodek

Noc Kabaretowa w Spodku. To część jednej z największych kabaretowych tras w Polsce. Wystąpią: Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Kabaret Smile, Kabaret K2, Kabaret Moralnego oraz Dziennikarki Zaangażowane i Szymon Łątkowski.  Tym razem tematem skeczy będą Katowice. „Sprawdzimy, co u Was słychać, skomentujemy aktualne afery, lokalne sukcesy i porażki, nie oszczędzimy rządzących, ale i zwykłych mieszkańców” – zapowiadają kabarety. Bilety od 100 zł można kupić TUTAJ. Początek wydarzenia o godz. 18.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim

20 marca z Pól Marsowych ruszy 9. edycja Biegu Wiosennego. Na starcie stanie około 1,5 tysiąca biegaczy. Głównym jego atutem będą wspólny start, od którego można było z powodu pandemii odwyknąć i meta na Stadionie Śląskim. Do pokonania będzie 10-kilometrowa pętla. Start biegu o godz. 10.00. Zapisy zostały zamknięte, ale organizator przewiduje sprzedaż pakietów w biurze zawodów (Stadion Śląski, sala sportowa, przejście bramą nr 8) w dniach 19 i 20 marca do wyczerpania limitu miejsc. Opłata startowa w tych dniach będzie możliwa jedynie gotówką i wyniesie 99 zł. Więcej TUTAJ.

Czesław Mozil w Królestwie

Popularny i znany z telewizji Mozil zaprezentuje w Katowicach swój album „#IDEOLOGIAMOZILA”. Jak mówi artysta, to płyta, która jest osobistą walką z kompleksem pisania po polsku. Sam występ to  połączenie monodramu i koncertu polsko-duńskiego artysty. Wstęp kosztuje 65 zł. Początek wydarzenia o godz. 19.00. Więcej TUTAJ.

Daj pieskom pobiegać i kotkom pomruczeć, Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Katowicach

Dla miłośników zwierząt, a także dla tych, którzy zastanawiają się nad adopcją psa. Psy będzie można wyprowadzać w okolicy schroniska. Czworonogi są wydawane do godziny 13.00. Tych, którzy preferują kocich kompanów, schronisko zaprasza do dotrzymania towarzystwa mruczkom. Nie obowiązują żadne zapisy do psów, wystarczy przyjść i wypełnić formularz. Psy są wydawane na godzinny spacer. W dalszym ciągu na odwiedziny u kocich podopiecznych, trzeba będzie się zapisać. Początek wydarzenia o godz. 10.00. Szczegóły TUTAJ.

Targi ślubne w Galerii Szyb Wilson

Spotkania z ekspertami, kompletna oferta wystawców, inspiracje i ciekawostki. Podczas targów w Szybie WIlson będzie można zapoznać się z szeroką ofertą branży ślubnej. Nie zabraknie światowych trendów i najlepszego designu. Wydarzenie potrwa od 11.00 do 16.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

 Żarciowozy w Parku Śląskim

Chinkali, pulled pork czy butter chicken. To między innymi takich dań będzie można spróbować podczas trwającego cały weekend zlotu food trucków. Pierwsza w tym sezonie impreza z foodtruckami odbędzie się przy hali „Kapelusz” w Parku Śląskim. Zjeść będzie można w godzinach 11.00-20.00 w sobotę i godzinę krócej w niedzielę. Oprócz jedzenia będą dmuchańce dla dzieciaków i konkursy z nagrodami. Więcej TUTAJ.

 X Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm, Kino Kosmos

Festiwal najlepszych filmów o tematyce marynistycznej. Motywem przewodnim Jach Film Festival jest żeglarstwo i jego różnorodność. Łącznie wyświetlonych zostanie 7 obrazów. Jak zapowiadają organizatorzy będę to filmy „o spełnianiu marzeń, pokonywaniu codziennych przeszkód i słabości, dojrzewaniu, woli walki i przetrwania”. Tegoroczna edycja festiwalu będzie okazją do wspomnień i przypomnień. W programie znajdzie się wybór najlepszych filmów w historii festiwalu. Pokazy odbędą się w sobotę i niedzielę w godz. od 16.00 do 20.30. Bilety na jeden dzień kosztują 35 zł. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*