Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy w długi weekend

MIUOSH wystąpi w Teatrze Śląskim

K. G.
Co robić i gdzie się wybrać między czwartkiem a niedzielą? Kolejny długi majowy weekend przynosi wiele atrakcji. Jak co tydzień, przygotowaliśmy przegląd wydarzeń.

Piątek

Kinoteatr Rialto

Muzyka jazzowa do wierszy Witolda Wirpszy – to kolejne spotkanie z cyklu JAZZFORMANCE, nowego, muzycznego widowiska. Pomysł zrodził się w głowie Radosława Krzyżowskiego, który do współpracy zaprosił Marcina Olesia (kontrabas), Bartłomieja Olesia (perkusja), Piotra Orzechowskiego (fortepian) i Dawida Kozłowskiego (wizualizacje). Przedsięwzięcie polega na czytaniu wierszy, do których muzykę tworzą jazzmani. Na wydarzenie zapraszają Katowice Miasto Ogrodów oraz krakowska Fundacja Miasto Literatury. Kiedy? W piątek o godz. 20. Gdzie? W Rialcie. Za darmo.

Sobota

Strefa Kultury, Park Śląski, Wełnowiec

To impreza dla tych, którzy w nocy z soboty na niedzielę nie zamierzają się kłaść, bo zamiast snu wolą jazdę na rowerze. O godz. 20 na parkingu w strefie kultury rozpocznie się Night Biking Katowice, czyli nocna jazda ulicami  i ścieżkami rowerowymi. Impreza zostanie podzielona na dwie części. Pierwsza potrwa 90 minut i zakończy się w Parku Śląskim. Najwytrwalsi będą mogli jeździć aż do 04:41, kiedy to na hałdzie Wełnowcu będą podziwiać wschód słońca.

Fabryka Porcelany

„Hi! My name is Mira. I make electronic music”. Choć tak naprawdę trudno jednoznacznie sklasyfikować muzykę artystki pochodzącej z Kraju Nadmorskiego. To brzmienia bogate w melodię i harmonię. Mira to Mirabella Kiryanova znana jako Ishome i Shadowax. Kraj Nadmorski to najdalszy zakątek Rosji, znajdujący się między Chinami i Japonią. „Confession” jest płytą artystki, która zdobyła popularność w europejskich miastach, ale też na syberyjskich pustkowiach. Usłyszymy ją w industrialnych wnętrzach Fabryki Porcelany (ul. Porcelanowa 23). Zagrają też: Michal Jablonski, Milena KriegsVield, biøs oraz Michał Piwowar, a wizualizację przygotuje VJ Odyniec. Będzie też Strefa Chill. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę o godz. 21. Bilety kosztują 20, 25 i 30 zł. 

Multikino

Finał Ligi Mistrzów na wielkim ekranie i w jakości HD? Taką gratkę dla fanów futbolu przygotowała sieć kin Multikino. Decydujące starcie dwóch drużyn z Madrytu: Realu z Atletico odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 20:45, transmisja na żywo rozpocznie się 15 minut wcześniej. Bilety w cenie 28 i 32 zł.

Lotnisko Muchowiec

Ta impreza przyciąga nie tylko fanów motoryzacji, ale też muzyki i atrakcyjnych kobiet. W sobotę już po raz dziesiąty na lotnisku Muchowiec odbędzie się Summer Cars Party. Będą pokazy specjalne, konkursy, wyścigi na 1/8 mili, wybory miss, prezentacje samochodów czy zlot food-trucków.

Jak mówią organizatorzy, tegoroczna edycja to oficjalne podziękowanie uczestnikom SCP za zaangażowanie we wspólne 10 motoryzacyjnych lat.

SCP to impreza przede wszystkim dla posiadaczy samochodów klubowych i tuningowych, którzy zrzeszają się w klubach motoryzacyjnych w całej Polsce. Już tradycyjnie, na Muchowcu powstaną strefy tematyczne. Na miłośników motoryzacji będzie czekać wiele atrakcji, od wyścigów na 1/8 mili, eliminacji i pokazów driftu oraz  eliminacji Wrak Race Cup przez tuningowe modyfikacje i zawody car audio, po motoryzacyjne perełki w strefie Dream Cars.

W strefie Summer Stage zabrzmi muzyka klubowa w wykonaniu dj-ów: Adama De Great, Aliena X, Radetzky’ego. Imprezę poprowadzą Irek Bieleninik i Karolina Kowalczyk.

Bilety na Auto Partner Summer Cars Party Best Of The Best w dniu imprezy kosztują 30 zł (pieszy, pasażer, motocykl), 40 zł (kierowca+pojazd) i 20 zł ulgowy (dzieci do 12 roku życia i osoby niepełnosprawne).

Szczegółowy program można znaleźć na stronie scp.pl.

Niedziela

Planetarium Śląskie

Choć Dzień Dziecka dopiero za tydzień, Planetarium zaprasza dzieci z rodzicami już w niedzielę od godz. 11. Tego dnia, wszystkie seanse będą przeznaczone dla najmłodszych („Kometa nad Szwajcarską Doliną”, „Z wizytą u Pana Twardowskiego”, „Podróż Małego Księcia” oraz „Czy jest tam kto?”). W planach kosmiczne malowanie twarzy, gry i zabawy oraz „wystrzałowe rakiety”.

Skansen

Dzień Dziecka i PreIndustriada to wspólna impreza, na którą w niedzielę zaprasza Górnośląski Park Etnograficzny. Z tej okazji zaplanowano takie wydarzenia jak występy dziecięcych zespołów, zabawy i gry wiejskie m.in.: zośka, kapsle, podchody, odbijanka, opowieści o życiu wiejskich dzieci czy wiejska gra terenowa.

W ramach PreIndustriady, która jest zapowiedzią Industriady, Święta Szlaku Zabytków Techniki, będzie można poznać dawne techniki i urządzenia związane z przemysłem, jak: pokaz budowy mielerza, jego rozpalania i wygarniania węgla drzewnego; pokaz wytopu żelaza w dymarce i jego kucia w polowej kuźni; prezentacja działania zabytkowej lokomobili.

Teatr Śląski

Miłosz Borycki, znany w świecie jako MIUOSH, zabierze w podróż po swoim życiu. Pokaże swój świat i okolice, podzieli wspomnieniami, a całość okrasi akustycznymi wersjami najważniejszych utworów w dorobku. Ten niezwykły występ przygotował Teatr Śląski. Na jego deskach wystąpi MIUOSH i 20 innych muzyków.  Za reżyserię widowiska odpowiadają Dariusz Chojnacki, aktor, oraz Raspazjan, malarz i muralista. „Opowiem wam moją historię. MIUOSH Akustycznie” odbędzie się w niedzielę i poniedziałek o godz. 20 w Teatrze Śląskim. Bilety w cenie 60 i 80 zł.

Cały weekend (sobota-niedziela)

Silesia City Center

Warsztaty make-up, porady fryzjerów i stylistów, a przede wszystkim profesjonalne studio fotograficzne, w którym można zrobić sobie portret to atrakcje przygotowane przez Silesia City Center na sobotę i niedzielę. Fotografowie będą robić zdjęcia mieszkanek Śląska w ramach akcji „Zawsze piękne”. Przyłączyć się może każda pani, która odwiedzi Plac Śląski w godzinach 12-18 i zgodzi się zapozować. Dostanie za to zdjęcie i koszulkę. 40 najpiękniejszych portretów będzie można obejrzeć podczas wystawy, która odbędzie się w Silesii w dniach 6-15 czerwca.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*