Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ostatnia okazja do zobaczenia obrazów Witkacego, dużo słodkości i wielki kolejowy symulator. Mamy na ten weekend kilka propozycji, nie tylko w Katowicach. Pogoda będzie niezła, więc lepiej wyjść, niż siedzieć w domu.

SOBOTA

Winyle i CD w Galerii Katowickiej 

Od wczoraj trwa muzyczna giełda w Galerii Katowickiej. W godzinach od 9.00 do 21.00 na poziomie -1 (przy wejściu do dworca autobusowego) można znaleźć różne płyty winylowe i cd – zarówno nowości, jak i trudne do zdobycia rarytasy ze wszystkich gatunków muzycznych (rock/metal/ punk/jazz/pop/elektronika/new age/klasyka). Podczas giełdy można też sprzedać lub wymienić swoje płyty.

CAŁY WEEKEND

Witkacy i inspiracje w Muzeum Historii Katowic

Dobiega końca wyjątkowa wystawa prac Witkacego. Można na niej zobaczyć 50 portretów. Artysta tworzył je dla swoich znajomych, często podczas spotkań towarzyskich. Oznaczeniami na obrazach Stanisław Ignacy Witkiewicz określał swój stan, wypisując używki, które przyjął (lub nie) w trakcie malowania). Więcej o tej wystawie pisaliśmy TUTAJ.

VII Festiwal Kolej w Miniaturze w CKZiU Sosnowiec 

Sala sportowa Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu (ul. Jana Kilińskiego 31) zamieni się w kolejowy poligon. Będą makiety i modele kolejowe oraz nauka i zabawa kolejkami dla dużych i małych. Miłośnicy kolei po raz kolejny zaprezentują swoje techniczne, modelarskie i kolekcjonerskie dokonania. Na żywo pokażą, jak organizują ruch kolejowy, sterują jazdą lokomotyw i pociągów. Wstęp na salę sportową z makietami modułowymi kosztuje 10 zł, ale dzieci do 12 r.ż. wchodzą bezpłatnie. Wstęp wolny również na wszystkie pozostałe ekspozycje, zajęcia, w tym symulator. Impreza odbędzie się w sobotę w godz. 10.00-18.00 i od 10.00 do 17.00 w niedzielę. W godz. 13.30-14.30 zaplanowano przerwę ruchową, podczas której nie jeżdżą pociągi, a symulator jest wyłączony.

Chocolate Festival & Lady’s Day w Galerii Szyb Wilson

Kilkadziesiąt czekoladowych stoisk z Polski i Europy, setki produktów, różnorodne smaki oraz wyjątkowe receptury. Goście targów będą mogli kupić u wystawców wysokiej jakości czekolady, praliny, czekoladę do picia i ukryte w niej owoce, a także rzemieślnicze słodkości, kawę i herbatę. W programie wydarzenia znalazły się pokazy kulinarne, degustacje oraz warsztaty pracy z czekoladą. Targi będą czynne w sobotę (godz. 11.00-20.00) i niedzielę (10.00-19.00). Bilety w cenie od 5 zł do 15 zł można kupić TUTAJ.

Dwurnik u Tichauer’a w Tichauer Art Gallery

Pierwszy weekend dużej wystawy prac Edwarda Dwurnika, uważanego za jednego z najważniejszych polskich malarzy współczesnych. Na wystawie będzie można zobaczyć ponad 250 jego prac, pochodzących z prywatnej kolekcji. To obrazy, rysunki, akwarele, grafiki, gwasze i kolaże. Chętnie malował kwiaty, na przykład tulipany z trudem mieszczące się na rysunkach i dużych obrazach. Jest znany ze swoich rysunków miast i ulic oraz wypełniających je tłumów. Wystawę w weekend można oglądać w godz. 9.00-21.00. Bilety w cenie 30 zł (ulgowy) i 39 zł (normalny) można kupić TUTAJ.

SWEETtargi w MCK

W ten weekend w Międzynarodowym Centrum Kongresowym będzie dużo wypieków i słodyczy. Przyjadą wystawcy z branży piekarsko-cukierniczo-lodziarskiej z całej Polski, ale poza stoiskami zaplanowano bogaty program. Odbędą się pokazy pieczenia chleba i produktów półcukierniczych na zakwasie. 19 marca do walki o tytuł mistrza czekoladowych słodkości zawalczą uczestnicy II edycji Mistrzostw Polski na Pralinę. Tym razem będą musieli stworzyć czekoladki inspirowane polskimi smakami. Wydarzeniem towarzyszącym będzie Festiwal Kawy. Targi potrwają 3 dni, od soboty do poniedziałku w godzinach od 10.00 do 17.00. Bilety w cenie 20 zł (normalny jednodniowy), 15 zł (ulgowy jednodniowy dla uczniów, studentów, dzieci poniżej 7 r.ż., emerytów), 40 zł (normalny trzydniowy) można kupić TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*