Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

fot. Magda Bieleń

Szymon Kosek
Sobota i niedziela zapowiadają się pochmurnie. Nie oznacza to jednak, że trzeba siedzieć w domu. Przez cały weekend można zwiedzać targi odbywające się w MCK. Są też propozycje dla miłośników hip-hopu i muzyki poważnej.
Sobota

Bitwa o Tauzen, Miasto Ogrodów (dawny GCK)

Na scenie stanie ponad 30 freestylowców. Walczyć będą o nagrody pieniężne: za I miejsce 1000, za II 500 i za III 300 złotych. W programie pojedynek pokazowy z udziałem raperów Tymina Peusa. Dla publiczności wstęp wolny. Impreza rozpocznie się o godz. 19 w Mieście Ogrodów (Plac Sejmu Śląskiego 2). Więcej o wydarzeniu TUTAJ.

Bal Smogowy/Potańcówka, Herbaciarnia Teoria

Impreza taneczna w herbaciarni Teoria przy ul. Dworcowej 13 w Katowicach. Wystąpią zespoły grające szeroko pojętą muzykę tradycyjną i folkową: Kapela Fedaków, Zły Wybór, Sofutoja i Andrzej Teofil. Organizatorzy zachęcają do przyjścia w przebraniach karnawałowych lub postapokaliptycznych. Za najciekawsze kreacje przewidziane są nagrody. Wstęp wolny. Więcej o imprezie TUTAJ.

Wieczory muzyczne: Bernard Maseli i Adam Bul, MDK Koszutka

Bernard Maseli to światowej sławy muzyk jazzowy, kompozytor i aranżer. Od 20 lat jest wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował m.in. Z Milesem Davisem, Zbigniewem Preisnerem, Anną Marią Jopek  i Mieczysławem Szcześniakiem. Adam Bul jest laureatem wielu konkursów gitarowych i nauczycielem gry na tym instrumencie. Swoje siły połączą na sobotnim koncercie w MDK Koszutka (ul. Grażyńskiego 47). Początek o godz. 18. Wstęp płatny 15 złotych.

Niedziela

Poranek symfoniczny NOSPR on-line!

W programie utwory francuskich i polskich kompozytorów: Francisa Poulenca, Alberta Rousella, Antoniego Szałowskiego i Mikołaja Góreckiego. Orkiestrą dyrygować będzie urodzony w Libanie Bassem Samir Akiki, a solistką będzie utytułowana skrzypaczka Kaja Danczowska. Koncert będzie można obejrzeć w internecie: na kanale NOSPR na YouTube i na stronie orkiestry. Wydarzenie będzie również transmitowane na antenie Programu 2 Polskiego Radia. Początek o godz. 12. Więcej o koncercie TUTAJ.

Pożegnanie karnawału – koncert operetkowo-musicalowy, MDK w Giszowcu

Na koncercie będzie można posłuchać najpopularniejszych melodii musicalowych i arii operetkowych. Wystąpią: Kamil Roch Karolczuk – tenor, Edyta Nowicka – sopran, Marcin Grzesiczek – tenor, Tomasz Marcol – pianista. Początek o godz. 18 w Filii nr 2 MDK w Giszowcu (Plac pod Lipami 1). Wstęp płatny 20 złotych, bilety do nabycia na portierni MDK.

Cały weekend

4 Design Days

Targi architektury i designu potrwają do niedzieli. Swoje produkty i usługi prezentuje ponad 200 wystawców. Zrobione przez siebie meble pokaże m.in. aktor Piotr Polk. Wstęp płatny 5 złotych. Więcej o 4 Design Days przeczytacie TUTAJ.

„Wszystko gra”, SCC

Przez dwa dni w centrum handlowym Silesia City Center będzie można pograć w gry planszowe. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, impreza rozpocznie się o godz. 13 i potrwa do 18. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*