Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Szymon Kosek
Według prognoz IMGW termometry pokażą w sobotę 0 stopni Celsjusza. Są jednak tacy, których taka temperatura nie przeraża i… wskakują do wody. Mowa oczywiście o startujących w sobotnich zawodach w zimowym pływaniu na Trzech Stawach. Ale spokojnie – ci, którzy wolą nie wychodzić na zewnątrz też znajdą coś dla siebie.
Sobota

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w pływaniu zimowym, Dolina Trzech Stawów

Ta impreza robi wrażenie. 150 pływaków będzie walczyć o zwycięstwo na 5 dystansach w lodowatej wodzie. Oprócz tego, część zawodników weźmie udział w rywalizacji o Puchar Świata. Początek o godz. 9 w dolinie Trzech Stawów przy stawie Szlomiok. Więcej o imprezie przeczytacie TUTAJ.

Rodzinne Targi Zdrowia, MCK

W MCK swoje oferty zaprezentuje 150 wystawców z różnych dziedzin związanych ze zdrowiem. Będzie możliwość bezpłatnego uzyskania porad i odbycia badań lekarskich. Oprócz tego pokazy, konkursy oraz strefa zabaw i nauki dla dzieci. Dla najmłodszych przygotowano m.in. warsztaty z robotyki, zajęcia sportowe, pokazy sztuk walki i eksperymenty naukowe. Impreza rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 18. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie organizatora.

Prins Thomas, Jazz Club Hipnoza

Jeden z twórców tzw. „norweskiego disco” wystąpił już w Katowicach podczas ubiegłorocznego festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Teraz wystąpi na imprezie zapowiadającej tegoroczną edycję. Artystę ze Skandynawii inspirują m. in. takie gatunki jak: ambient, kosmische musik, techno i progressive rock. Wcześniej na scenie zobaczyć będzie można polski duet Last Robots. Początek imprezy o godzinie 21. Wstęp: 35 zł.

Kiv(e)aj Po Królewsku, Królestwo

Tego wieczoru parkiet ma wypełniać mieszanka dźwięków w stylach r’n’b i hip-hop. Taneczne rytmy zaserwuje Kive. Na imprezę wstęp jest wolny, ale obowiązuje selekcja. Początek o godzinie 20, a koniec nad ranem.

Niedziela

Koncert Camerata Silesia na os. Witosa

Zespół śpiewaków miasta Katowice Camerata Silesia zaśpiewa w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego i Świętego Huberta przy ul. Barlickiego 2. W programie pieśni bożonarodzeniowe w opracowaniu Krzysztofa Baculewskiego i Józefa Świdra. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Cały weekend

Ferie w muzeum dla dzieci i dorosłych, Muzeum Śląskie (ul. T. Dobrowolskiego 1)

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka w ten weekend dziadkowie i wnuki płacą za wstęp symboliczną złotówkę. O godz. 11 w sobotę odbędzie się spotkanie dla dzieci w wieku 6-9 lat pt.”Ślonskie bojki i straszki”. Najmłodsi usłyszą na nim o Skarbniku, heksie, utopku, beboku. Spotkanie poprowadzi Grzegorz Chudy. O 16 „Sztuka na żywo” – nowy cykl spotkań i warsztatów przygotowany przy współpracy z ASP w Katowicach. Będzie można na nich poznać artystów, ich warsztat i proces powstawania dzieł. W tę sobotę spotkanie prof. Zbigniewem Blukaczem i dr Szymonem Kobylarzem. Więcej TUTAJ.

Akcja „Twój ruch po zdrowie”, C. H. 3 Stawy

Organizatorzy chcą wesprzeć katowiczan w realizacji noworocznych postanowień. Ci, którzy w 2017 chcą zadbać o swoje zdrowie, urodę i kondycję, będą mogli skorzystać z porad trenerów personalnych, kosmetyczek, dietetyków, konsultantów i studentów medycyny. Oprócz tego będzie można wziąć udział w pokazach zumby, fitnesu, czy treningach z trenerem personalnym. Będą też bezpłatne badania: cukrzycy, ciśnienia tętniczego, wydolności fizycznej, węzłów chłonnych i jamy ustnej. Przygotowano też atrakcje dla dzieci. Impreza odbędzie się w centrum handlowym Trzy Stawy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*