Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Szykuje się prawdziwa gorączka sobotniej nocy i to w różnych wydaniach. W niedzielę dzień wystawowy. Narzeczeni będą mogli poszukać czegoś dla siebie na targach ślubnych, a miłośnicy zwierząt wybrać się na pokaz kotów do Silesia City Center.

Sobota

Biesiada z Mirkiem Jędrowskim, MDK Bogucice

Biesiada nosi tytuł „Pielęgniarki & Zakonnice”. W programie tańce, muzyka, występy kabaretowe i konkursy oraz poczęstunek: ciepły posiłek, zimna płyta i serwis kawowy. Bilety można rezerwować do piątku (3 lutego) do godz. 18. Początek o godz. 18. Więcej informacji na stronie MDK.

Potańcówka karnawałowa, Antykwariat „Sofa”

Antykwariat „Sofa” (ul. Stawowa 3) zaprasza na folkową potańcówkę. W programie m.in. kujawiaki, polki i oberki. Początek imprezy o godz. 20, ale do antykwariatu można przyjść znacznie wcześniej. O godz. 15 rozpoczną się tam warsztaty kujawiaka i polski – tradycyjnego tańca pochodzącego ze Szwecji. Cena za warsztaty kujawiaka to 25 złotych, za warsztaty polski – 15, za potańcówkę wolne datki. Więcej informacji o warsztatach TUTAJ, a o potańcówce – TUTAJ. Zagrają: Dominik Wóltański i przyjaciele, Kapela Fedaków, Młodych Konkubinat i Sofutoja.

Major Lazer Party w Królestwie

Impreza w jamajskich klimatach. Propozycja organizatorów to dancehall, trap, house, reggae, hip-hop, DNB. W programie pokazy tańca twerk i dancehall i konkursy taneczne dla zgłoszonych wcześniej grup. Zagrają dj-e: DJ Infinity, Sfistaq, GM i NEO. Początek o godz. 21. Wstęp: do 23 za 10 zł, po – 15 zł. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Niedziela

Targi Ślubne

300 stoisk, kilkadziesiąt limuzyn oraz prezentacje zespołów weselnych będzie można zobaczyć podczas targów ślubnych w MCK. Oprócz tego pokazy mody ślubnej, degustacje potraw, fotografia ślubna i jubilerzy. Każda para, która odwiedzi targi, otrzyma katowickie wydanie „Informatora Ślubno-Weselnego”. Wydarzenie potrwa od 10 do 17. Wstęp płatny 20 złotych od osoby. Więcej informacji na stronie organizatora.

Pokaz Kotów rasowych w Silesia City Center

Na wystawie będzie można zobaczyć kilkadziesiąt kotów rasowych. Będzie też możliwość rozmowy z hodowcami i zasięgnięcia porad weterynarza. Organizatorzy przygotowali też kilka konkursów: na najpiękniejsze kocię, najpiękniejszą kotkę, najpiękniejszego kocura i najmilszego kota publiczności. Zainteresowani będą mogli też dowiedzieć się, jak adoptować bezdomne zwierzę. Pokaz odbędzie się na pierwszym piętrze centrum handlowego w godz. 10.00-18.00.

Śląsk w koronce, MDK Południe (filia Murcki)

Panie ze Śląskiego Koła Koronki Klockowej zaprezentują swoje prace, w których nawiązują do architektury m.in. Gliwic, Katowic i Chorzowa. Wystawa będzie do zobaczenia w MDK Południe filia Murcki (ul. Kołodzieja 42). Początek o godz. 17.30.

Wokół Księżyca – nowy seans w Planetarium Śląskim

O godz. 13 w planetarium odbędzie się premiera seansu. Narratorem jest Michael Collins – uczestnik lotu na Księżyc, który nie stanął na powierzchni srebrnego globu, tylko krążył wokół niego czekając na kolegów. Oprócz Księżyca w seansie pojawią się też gwiazdy i konstelacje, których nie widać na śląskim niebie. Więcej informacji na stronie planetarium.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*