Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Podczas Śląskiego Festiwalu Rapu wystąpi m.in. MIUOSH.

Redakcja
O dziwo ten weekend w Katowicach wcale nie upływa pod znakiem świąt. Będzie głośno za sprawą koncertów, ale również poważnie – w Teatrze Śląskim premiera spektaklu ważnego nie tylko dla Katowic. Szykują się też atrakcje dla tych, którzy w weekend będą chcieli się pośmiać.

Sobota

Taki wymienialnik ala garażówka, Strefa Centralna

Okazja, by pozbyć się zalegających, ale wciąż działających rzeczy. Wymieniać można m.in. ubrania, jedzenie, przetwory, książki, archiwalne magazyny, rękodzieło, przedmioty gospodarstwa domowego oraz usługi lub umiejętności. Impreza nastawiona głównie na wymianę. Start o 12.30 w Strefie Centralnej (plac Sejmu Śląskiego 2). Wstęp wolny.

Śląski Rap Festiwal, Spodek

20 artystów, DJ-e, beatboxerzy, 3 orkiestry. Do tego 20. rocznica wydania przez Kaliber 44 płyty „Księga tajemnicza. Prolog”. W trakcie imprezy premiera filmu dokumentalnego o historii śląskiego rapu. Więcej na temat imprezy przeczytacie TUTAJ. Początek o godz. 16.

Finał Muzykodromu, Miasto Ogrodów

Podczas finału warsztatów Muzykodromu wręczone zostaną nagrody dla dzieci biorących w nich najbardziej aktywny udział. Oprócz tego, uczestnicy imprezy będą mogli obejrzeć spektakl baletowy pt. „Ogród” w wykonaniu Teatru Tańca Marioli Ptak. Zagra też zespół Lor z Krakowa. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17 w sali nr 211 Miasta Ogrodów. Wstęp wolny, ale by nie zabrakło miejsc, można zgłosić się wcześniej pod adresem: dagamara.szastak-zieba@miasto-ogrodow.eu.

Spektakl „Nie rób scen (o mężczyznach)”, Stary dworzec

Kolejna propozycja na terenie Starego Dworca. Spektakl „Nie rób scen (o mężczyznach)” jest podróżą: z jednej strony bardzo przyziemną, z drugiej pełną abstrakcji. Jest opowieścią niezwykle subiektywną, równocześnie sprawiającą, że można przeglądnąć się w jej lustrze. Początek o godz. 19. Wstęp płatny 15 złotych, dla studentów uczelni artystycznych 10 złotych.

Premiera spektaklu „Wujek.81”, Teatr Śląski

Spektakl wyreżyserowany przez Roberta Talarczyka, dyrektora Teatru Śląskiego i świadka wydarzeń na kopalni Wujek. Premiera o godz. 19. Miejsca na najbliższe spektakle są już w większości wykupione, łatwiej będzie zdobyć bilety po świętach. O sztuce „Wujek.81” pisaliśmy TUTAJ.

Niedziela

Wegańska Kuchnia Społeczna, Królestwo

Tym razem będzie można skosztować wegańskich wersji wigilijnych potraw. Za wejście na imprezę płaci się 15 złotych, chyba, że przyniesie się ze sobą dowolną wegańską potrawę. Należy też mieć własne sztućce i talerz. Początek o godz. 16 w klubie Królestwo.

Pokaz filmu „Kevin sam w Nowym Jorku”, Kino Kosmos

W tym roku Kevina można zobaczyć nie tylko na Polsacie. Kino Kosmos zaprasza na specjalną projekcję, połączoną z pokazem najzabawniejszych świątecznych teledysków i reklam oraz krótką prelekcją o nowych świątecznych „tradycjach”. Bilety na całą imprezę w cenie 8 złotych. Film, jak i pokazywane wcześniej materiały odpowiednie dla widzów w każdym wieku. Początek o godz. 17.

Cały weekend

Jarmark świąteczny w Starym Dworcu

Będą łakocie, rękodzieło i książki, choć oferta może się jeszcze zwiększyć. Wszystko to w holu Starego Dworca. Początek w sobotę o godz. 11.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*