Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Na zdjęciu zespół SBB i Filharmonia Szczecińska. Źródło: www.facebook.com.

Redakcja
W ten weekend najważniejsze będą Święty Mikołaj i Barbórka. Jest też jedna propozycja dla miłośników sportu, i to w raczej ekstremalnym wydaniu.

Sobota

Przyjazd ciężarówek Coca-Coli, plac przed Spodkiem

Ciężarówki staną na placu Sławika i Antalla przed Spodkiem. Zaśpiewa Ewa Farna i zespół Sound’n’Grace. Oprócz tego, organizatorzy przygotowali kilka dodatkowych atrakcji. Więcej na ten temat TUTAJ.

Barbórka w Muzeum Śląskim

Z okazji święta górników, Muzeum Śląskie przygotowało specjalne atrakcje: warsztaty dla dzieci i prelekcje. Dodatkowo zainteresowani będą mogli zwiedzać wszystkie stałe i czasowe wystawy za 1 zł. Więcej informacji TUTAJ.

Muzyczna Barbórka z SBB i orkiestrą dętą, Miasto Ogrodów

O godz. 19 w sali koncertowej Miasta Ogrodów zagra zespół SBB w towarzystwie orkiestry dętej Katowickiego Holdingu Węglowego KWK Mysłowice-Wesoła. Wstęp płatny 40 zł. Bilety wciąż do nabycia w punkcie sprzedaży Miasta Ogrodów i w salonach Empik.

Skocz po pomoc dla Natalki, Park Śląski

Natalka Daszkiewicz urodziła się bez lewej ręki. By zebrać pieniądze na protezę, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Melodia Zmian i radny Krzysztof Pieczyński zorganizowali wydarzenie w „Skate in Park” w Parku Śląskim. Podczas imprezy będzie można wziąć udział w zajęciach z zawodowym instruktorem jazdy na rolkach. Po warsztatach rozpoczną się zawody w jeździe na rolkach. Wstęp na imprezę płatny 15 złotych, z czego 2/3 trafi do Natalki. Na miejscu będą też dodatkowe atrakcje, m.in. strefa gastronomiczna i zabawy dla dzieci. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Niedziela

Spotkaj Mikołaja w Galerii Katowickiej

O godzinie 12 na drugim piętrze galerii zaczną się atrakcje dla dzieci. Będzie można spotkać się ze Świętym Mikołajem i zrobić sobie z nim zdjęcie. Oprócz tego, na dzieci czekać będą gry, zabawy i konkursy. Będzie między innymi iluzjonista. Dodatkowo o godz. 16 na scenie w Galerii Katowickiej wystawiony zostanie spektakl pt. „Koziołek Matołek”. By móc wejść na przedstawienie, należy do 4 grudnia do godz. 15 zrobić zakupy za min. 100 zł w wybranych sklepach z artykułami dziecięcymi, a potem za okazaniem paragonu odebrać zaproszenie w Info Punkcie. Zamiast tego, można też wymienić paragon na 2 bilety na plac zabaw dla dzieci Fit4Kids.

Gala Bokserska w Królestwie

Klub bokserski Kleofas zaprasza na amatorską galę bokserską „Pierwszy Krok Oldboyów”. W programie 8 walk i sparing pokazowy. Początek o 18, wstęp płatny 10 zł. Więcej informacji o wydarzeniu TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*