Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie weekend w trakcie długiego weekendu. Wprawdzie pogoda będzie zmienna, ale opady deszczu i chmury będą przeplatać się ze słońcem. Warto więc zajrzeć do naszego przeglądu wydarzeń, wstrzelić się w okno pogodowe i wyjść z domu. Miłego weekendu.

SOBOTA

Industriada

Sobota będzie stała pod znakiem Industriady. 1 czerwca 47 obiektów na terenie 29 miast i gmin obchodzić będzie święto Szlaków Zabytków Techniki. Jak co roku w planie są wystawy, pokazy, warsztaty, wydarzenia artystyczne i koncerty. Aby dostać się na wydarzenia, będzie można korzystać z darmowej komunikacji miejskiej – z pociągów Kolei Śląskich oraz autobusów, tramwajów i trolejbusów ZTM. Więcej o programie Industriady pisaliśmy TUTAJ.

Wernisaż wystawy Marleny Szewczyk

1 czerwca o godz. 18:00 w galerii sztuki Oblatów4 odbędzie się wernisaż wystawy Marleny Szewczyk, absolwentki malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Artystka tworzy obrazy, kolaże i rysunki. Prace oglądać będzie można do 22 czerwca.

NIEDZIELA

Koncert Silesian Brass Quartet

W niedzielę przy ul. Uniczowskiej 36, na terenie biblioteki w Podlesiu odbędzie się koncert kwartetu instrumentów dętych z gościnnym udziałem wokalistki Agnieszki Ziai. Start o godzinie 18.15.

Śniadanie pod Chmurką

W niedzielę w godz. 10-14 w Parku Powstańców Śląskich można zjeść śniadanie i napić się kawy na świeżym powietrzu. Poza tym z okazji Dnia Dziecka dla młodych gości organizowane będą animacje i malowanie twarzy.

„Harmonie Werckmeistera” Béli Tarra w Kinie Światowid

2 czerwca o godz. 16:00 odbędzie się drugi pokaz filmu Béli Tarra w ramach przeglądu twórczości węgierskiego reżysera. Seanse odbywają się z okazji 30. rocznicy premiery “Szatańskiego tanga”, 30. rocznicy “oficjalnego” slow cinema oraz 5. urodzin cyklu “Slow cinema, czyli pomału w Światowidzie”. Bilety kosztują 25 zł.

CAŁY WEEKEND

Dzień Dziecka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka już od piątku odbywają się różne wydarzenia, które potrwają nawet do 3 czerwca. Nie zabraknie zabaw ruchowych, warsztatów czy zabaw animacyjnych. Pełny przegląd imprez zamieściliśmy TUTAJ.

Centrum Kato

Sobotniego wieczoru na tarasach Spodka zagrają WE LECIM i Move To The Groove. Będzie można posłuchać różnorodnej muzyki – od house’u, aż po electro. Start o godzinie 18:00.

W niedzielę o 16:00 odbędzie się praktyka jogi, a o 20:00 planowany jest kolejny pokaz filmu w ramach kina letniego. W tym tygodniu w repertuarze „Poprzednie życie”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Festiwal Azjatycki Gliwice

W weekend Plac Krakowski w Gliwicach symbolicznie przenosi się do Azji. Wystawcy festiwalu przygotują dania kuchni chińskiej, tajskiej, koreańskiej, wietnamskiej oraz malezyjskiej. Będzie można również kupić produkty azjatyckie. 1 czerwca festiwal otwarty będzie w godzinach 12:00-21:00, a 2 czerwca 12:00-20:00. Więcej TUTAJ.

Dni Dąbrowy Górniczej

Od 31.05-02.06 w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej odbędą się koncerty znanych polskich wokalistów. Ponadto przygotowano również atrakcje dla dzieci. Poniżej program na sobotę i niedzielę:

1.06 – koncerty

16:00 Dotyk Dźwięku

17:50 Eier

19:30 Nocny Kochanek

21:15 Strachy na Lachy

 2.06 – atrakcje dla najmłodszych mieszkańców

14:30 Rewia Postaci Bajkowych

15:00 Miasteczko Kreatywne

15:00 Bieg Skrzata

Przez całe Dni Dąbrowy Górniczej w godzinach 13-21 działa Strefa Chilloutu. Można w niej zrobić graffiti pod okiem instruktora, namalować obraz, ozdobić twarz i włosy, odpocząć na leżakach, zagrać w kosza i zrobić (zmywalny) tatuaż.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*