Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie wiosenny weekend. Zwłaszcza sobota może zachęcać do wyjścia z domu, bo w niedzielę zrobi się zimno. W cotygodniowym rozkładzie jazdy koncerty, wielkanocne atrakcje w skansenie i dwudniowe targi dla miłośników jednośladów. Udanego weekendu.

SOBOTA

Sprzątanie z okazji Dnia Wody, staw Bolina

Kolejna akcja sprzątania na terenie, który w głosowaniu wybrali mieszkańcy. Nieprzypadkowo odbędzie się przy stawie Bolina,  ponieważ wydarzenie jest organizowane z okazji Dnia Wody. Zbiórka o godzinie 10.00 na parkingu przy Stawie Bolina (na końcu ul. Leśnego Potoku). Organizatorzy zapewniają worki na śmieci i rękawiczki. Na miejscu będzie toaleta i poczęstunek. Więcej o akcji TUTAJ.

Members of Kanty, SiXa

Wydarzenie nie tylko dla klubowych weteranów, ale niektórzy na pewno z sentymentem wspominają klub Kanty w Jaworznie. W klubie SiXa będzie można zaliczyć powrót do przeszłości. Rezydenci legendarnego klubu po wielu latach przerwy po raz kolejny zagrają wspólną imprezę. Tej nocy wystąpią: Gogo, Siasia i Jaco. Będą też dostępne dwie sceny. Początek imprezy o godz. 22.00. Wstęp: 40 zł (do północy) i 50 zł (po północy). Więcej TUTAJ.

Polska Noc Kabaretowa 2024, Spodek

Propozycja dla miłośników polskich kabaretów. Wygląda na to, że jest ich sporo, ponieważ biletów zostało już niewiele. Na scenie wystąpią: Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret K2, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Smile, Szymon Łątkowski i w roli prowadzących – Kabaret Nowaki. Wydarzenie potrwa ok. 3,5 godziny i zacznie się o 19.00. Bilety w cenie od 100 zł można kupić TUTAJ.

NIEDZIELA

Wiosenny spacer z przewodnikiem, Wesoła Fala

Stowarzyszenia i miłośnicy lasu po raz kolejny organizują spacer z przewodnikiem. W tym roku hasło to: las i klimat. O lesie opowie przyrodnik dr Jerzy Parusel. Podczas spaceru uczestnicy zobaczą największe buki w okolicznych lasach. Zbiórka o godz. 11.00 przy zbiorniku Wesoła Fala. Więcej TUTAJ.

Wielkanoc na Śląsku, Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie

Będzie procesja z palmami, msza święta i zatykanie palm przy drzwiach. Jednak oprócz obchodów Niedzieli Palmowej skansen przygotował też mnóstwo innych atrakcji. Zagra Dygająca Kapela, odbędą się warsztaty tworzenia palm i zdobienia jaj. Poza tym smakołyki od pań z Koła Gospodyń Wiejskich Pradlanki, a także rękodzieło i regionalne produkty. Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 12 zł (ulgowy) można kupić TUTAJ lub w kasie. Więcej informacji o wydarzeniu, które rozpocznie się w południe, można znaleźć TU.

Koncert Muzyki Filmowej, Spodek

Największe hity muzyki filmowej podczas jednego koncertu. Będzie można posłuchać suit symfonicznych z filmów: Star Wars, The Lord Of The Rings, Pirates Of The Caribbean, The Dark Knight, Jurrasic Park, Inception, Cinema Paradiso i Harry Potter. Zagra stuosobowa orkiestra, a gośćmi specjalnymi będą: Justyna Steczkowska, Alicja Szemplińska / Ania Karwan oraz Krzysztof Cugowski. Bilety w cenie od 139 zł dostępne TUTAJ. Początek wydarzenia o godz. 19.00.

Noc Morderczych Zakonnic, Absurdalna

To będzie wyjątkowa Krypta Absurdu, bo pokaz jest organizowany przy współpracy z ekipą Pory Zwyrola. Zaplanowano podwójmy seans z zakonnicami w roli głównej. Wyświetlone zostaną filmy Alucarda (reż. Juan López Moctezuma, Meksyk 1977) i Satanico Pandemonium (reż. Gilberto Martínez Solares, Meksyk 1975). Więcej o tych tytułach TUTAJ. Seans dla widzów powyżej 18. roku życia. Bilety: 30 zł. Wydarzenie rozpocznie się o 19.00.

CAŁY WEEKEND 

2 Koła – festiwal jednośladów, MCK

Pokazy rowerowego trialu w wykonaniu półfinalisty Mam Talent i pięciokrotnego Mistrza Polski, możliwość przetestowania rowerów na pumptracku, wystawa rowerów artystycznych. To niektóre z atrakcji, jakie czekają podczas pierwszej edycji dwudniowych targów. 2 Koła to nie tylko rowery, ale również inne jednoślady – hulajnogi czy motocykle. Uczestnicy posłuchają dyskusji „Ekosystem rowerowy w województwie śląskim” oraz prelekcji. Poza tym w MCK pojawi się kilkadziesiąt stoisk, na których marki będą prezentowały swoją najnowszą ofertę. Targi czynne w godzinach: 10.00-18.00. Wstęp: 25 zł (bilet normalny) i 19 zł (bilet ulgowy). Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*