Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Łukasz Kądziołka
To będzie słoneczny i tylko trochę mroźny weekend. Póki śnieg leży, część osób pewnie wybierze spacery i sanki. Jeśli ktoś będzie na Rynku, to nadal można skorzystać z jarmarku. Dla tych, którzy nie mają pomysłu na weekend mamy małą podpowiedź.

SOBOTA

Dzielnicowy Wymienialnik Książek w kinie Kosmos

W kinie Kosmos będzie można wymienić się książkami. Jak piszą organizatorzy, to doskonała okazja, aby odkryć nowe tytuły, podzielić się swoimi ulubionymi książkami i poznać innych miłośników literatury. Wydarzenie potrwa od godziny 12.30 do 15.00. Więcej TUTAJ.

Koncert Karnawałowy Orkiestry Symfonicznej w MDK Koszutka

Na scenie wystąpi Orkiestra Symfoniczna pod batutą Oleny Yefremovej. W programie koncertu znalazły się utwory: J. Brahmsa, J. Straussa, M. Leontovycha, L. Beethovena, G. Gershwina. Prowadzenie i słowo – Alicja Kotyl. Bilet wstępu w cenie 10 zł i 5 zł (zniżka dla seniorów powyżej 60 r.ż. z Katowicką Kartą Mieszkańca.

LORD OF THE RINGS – Lords of the Sound Orchestra, Spodek

Od radosnych melodii hobbitów poprzez groźne dźwięki Mordoru, po piękne liryczne pieśni elfów. Dwugodzinny koncert z udziałem orkiestry symfonicznej, chóru i solistów. Orkiestra Lords of the Sound wykona utwory nagrodzonego Oscarem Howarda Shore’a. Bilety w cenie od 201 zł można kupić TUTAJ.

Techno.Mocno, SiXa

Propozycja dla fanów trochę mocniejszego, klubowego brzmienia. Muzykę techno w różnych odmianach i przy wizualizacjach zagrają: Carla Roca, Set, Aint, Marian Rakieta, Mr. D, Livwasp. Impreza rozpocznie się o 23.00. Wejście: 30 zł (do północy) lub 40 zł (po północy). Więcej TUTAJ.

Janus Rasmussen (Kiasmos), CEL

Dobrze przyjęty w Fabryce Porcelany producent muzyki elektronicznej powraca do Katowic po kilku latach przerwy. Janus Rasmussen to 1/2 duetu Kiasmos. Pochodzący z Wysp Owczych dj serwuje klubowy minimalizm połączony z brzmieniem klasycznych instrumentów. Oprócz niego zagrają: Holly Molly, Sharky, Aptic i Rafal. Wstęp: 40 zł (do 00:00) i 50 zł (po 00:00). Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Butikowe targi vintage w Królestwie

Dużo ciuchów w klimacie vintage w jednym miejscu. Oprócz ubrań będą też dodatki i produkty do domu. W Królestwie pojawi się kilkanaście marek, które na tę okazję mają przygotować mocne przeceny. Wstęp jest wolny. Targi Jedwab potrwają od 11.00 do 19.00. Więcej TUTAJ.

Katowice dla Palestyny, klub Piąty Dom (ul. Matejki 2)

Charytatywna impreza, podczas której odbędzie się zbiórka na fundację Lekarzy Bez Granic. Obecnie organizacja jest zaangażowana w pomoc ludności cywilnej w Gazie i na Zachodnim Brzegu. W programie m.in. licytacja przedmiotów i atrakcji przekazanych przez darczyńców, kiermasz (książek, odzieży, rękodzieła i biżuterii), warsztaty haftu i malowanie henną. Będzie można skosztować z przekąsek i słodkości z Bliskiego Wschodu. Poza tym wykład wygłosi dr Beata Abdallah-Krzepkowska z Uniwersytetu Śląskiego. Zaplanowano też pokaz 3 krótkometrażowych, palestyńskich filmów. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.00. Więcej TUTAJ. Płatności na kiermaszu i aukcjach wyłącznie gotówką.

Anime Sympho-Show w Spodku

Ten koncert przyciągnie przede wszystkim fanów japońskiej kultury. Orkiestra 38 SAMURAI zabierze publiczność w muzyczną przygodę Anime Sympho-Show. Będzie można posłuchać 20 ścieżek dźwiękowych ze znanych seriali anime w reżyserii m.in. Hayao Miyazakiego, Tetsuro Arakiego. Pojawią sie utwory z: Attack on Titan, Naruto, Oshi no Ko, Suzume, Dragon Ball, Neon Genesis Evangelion, Cowboy Bebop, Nana i wielu innych. Na scenie wystąpią: muzycy orkiestrowi;, zespół rockowy, chór i soliści. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Bilety od 129 zł są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*