Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Weekend zapowiada się ciepły i słoneczny. Tym lepiej, bo czeka kilka plenerowych wydarzeń. Od zlotu motoryzacyjnych klasyków, przez deskorolkową rywalizację na PTG, po imprezowe zakończenie lata na Sztauwajerach. Tłumy może przyciągnąć ostatni w tym sezonie koncert na Stadionie Śląskim.

SOBOTA

V Zlot Klasyków na dachu Supersamu

Kolejny zlot klasyków w Supersamie. Impreza organizowana co roku przez Tyski Ruch Klasyków przyciąga całe rodziny. Tym razem również będzie na co popatrzeć. Na dachu centrum handlowego zaparkuje ponad 200 pojazdów polskiej i zagranicznej produkcji. To oldtimery, które często są w lepszym stanie niż, gdy zjeżdżały z taśmy kilkadziesiąt lat temu. 10 aut zostanie nagrodzonych przez jury, a jedno zdobędzie specjalną nagrodę publiczności. Poza tym konkursy z nagrodami i strefa zabaw dla dzieci. Impreza potrwa do 14:00 do 19:00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

PTG ON, Pomnik Trudu Górniczego

Przeniesiona z sierpnia impreza deskorolkowa rozpocznie się o godz. 12:00 i potrwa aż do wieczora. Zawodnicy będą rywalizować na czterech przeszkodach, a wygra ten, kto wykona najlepszy trik. Pula nagród to łącznie 11 tys. złotych i sprzęt dekorolkowy. Po wydarzeniu na skate plazie wspólne afterparty w Skate In Park. Więcej TUTAJ.

Giełda płytowa w Galerii Libero

Kolejna edycja wydarzenia dla melomanów i kolekcjonerów. Tym razem nie w Strefie Centralnej  i Galerii Katowickiej, tylko w Galerii Libero. Na poziomie 0 będzie spory wybór nowych wydawnictw i albumów, które stały się już kultowe. Będą winyle i płyty CD. Giełda rozpoczęła się w piątek, ale potrwa jeszcze w sobtę od 9:00 do 21:00. Więcej TUTAJ.

Jasiek Szczepańczyk i Fvck The Fractals w Absurdalnej

Ostatni z przystanków na wspólnej trasie dwóch projektów muzycznych. Wystąpią lokalni twórcy z Katowic  – Jasiek Szczepańczyk i Fvck The Fractals. Zacznie się ambientowo, a zakończy bardziej klubowo Będzie można usłyszeć improwizowany materiał i kilka utworów z trzeciego albumu Jaśka The Healing. Fvck The Fractals przeniosą publikę w psychodeliczny klimat. Będzie ciężki bas, etniczne wstawki oraz perkusja wzywająca na parkiet. Koncert rozpocznie się o godz. 19:30. Wstęp kosztuje 20 zł. Więcej TUTAJ.

JIMEK & GOŚCIE na Stadionie Śląskim

Projekt, który przyciąga tłumy, może powtórzyć swój sukces na Stadionie Śląskim. Radzimi Dębski, czyli Jimek wraz z orkiestrą wystąpią z legendami polskiego rapu. Historia gatunku wybrzmi w symfonicznym wydaniu, a na scenie staną reprezentanci zarówno starej, jak i nowej szkoły. Będą to m.in. Fenomen, Fisz, Grammatik, Kaliber 44, Molesta, Mor W.A., O.S.T.R., Onar, Otsochodzi, Paktofonika, Pezet, Płomień 81, Szczyl, Tede, Wzgórze Ya-Pa 3, Young Leosia & Bambi, Zdechły Osa. Bilety w cenie od 225 złotych można kupić TUTAJ. Początek koncertu o godz. 20:00.

Finał sezonu na Sztauwajerach

Sztauwajery się żegnają. W sobotę odbędzie się ostatnia impreza tego lata. O odpowiednią oprawę muzyczną zadba gość z zagranicy, czyli Sid Le Rock. Kanadyjczyk już wielokrotnie występował w Katowicach, a podczas 20-letniej kariery wielokrotnie udowodnił, że potrafi rozkręcić imprezę. Przed Sidem zagrają rezydenci, czyli duet Sound w/ Friends. Początek imprezy o godz. 18:00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Jarmark urodzinowy na Rynku

Po raz ostatni będzie można skorzystać z atrakcji, zamówić jedzenie w punktach gastronomicznych i zrobić zakupy na stoiskach. Po weekendzie kończy się jarmark z okazji 158. „urodzin” Katowic. Jeszcze przez dwa dni można przejechać się kolejką, wsiąść na karuzelę i młyńskie koło. W sobotę zaplanowano na Rynku uliczny spektakl „Zgubowisko” Fundacji Sztukmistrze z Lublina oraz pokaz akrobacji Antoniny Trojanowskiej. Więcej TUTAJ. Na zakończenie, w niedzielę o godz. 16:00 wystąpi Orkiestra Dęta Katowice oraz zatańczą mażoretki.

Giełda minerałów, biżuterii i skamieniałości w Spodku

Wystawcy z całej Polski i z zagranicy pokażą cuda natury. Będzie można spotkać kolekcjonerów, rzemieślników, artystów i jubilerów. Na stoiskach goście Spodka znajdą różnego rodzaju minerały i kamienie szlachetne oraz ręcznie wykonaną biżuterię. Targi czynne będą w godz. 10:00-18:00. Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 15 zł (emeryci, renciści, młodzież do 18. roku życia) można kupić TUTAJ lub na miejscu, w kasach. Bilet uprawnia do wstępu na wszystkie wydarzenia, które odbędą się w Spodku w tym terminie, czyli Giełdę Terrarystyczną (więcej TUTAJ) oraz Festiwal Ezoteryki i Medycyny Naturalnej (więcej TUTAJ).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*