Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach

Redakcja
To nie będzie dobry weekend na wyjście na zewnątrz. Po bardzo ciepłych dniach konkretnie się ochłodziło. Mimo to, jeśli ktoś szuka powodów do spędzenia czasu poza domem, to mamy kilka propozycji.

SOBOTA

Otwarcie warsztatu kato.werk, ul. Plebiscytowa 15
W ten weekend otwiera się nowe miejsce na mapie Katowic. Przy ul. Plebiscytowej 15 powstał warsztat społeczny, w którym będzie można nauczyć sie naprawiać i tworzyć ciekawe różne przedmioty. W ramach warsztatów będzie można przygotować rower do sezonu, odnowić drewniany mebel, stworzyć drewniane zabawki i poznać sekrety recyklingu plastiku. Więcej TUTAJ.

Silesia Beer Fest, MCK

To już XI edycja imprezy dla miłośników piwa. Wystawcy browarów rzemieślniczych z całej Polski zaprezentują zarówno swoje klasyczne pozycje, jak i piwa przygotowane specjalnie na Silesia Beer Fest. 20 browarów i kilkaset różnych piw w jednym miejscu. Wydarzeniu towarzyszyć będą również panele dyskusyjne, prelekcje, koncerty oraz strefa gier – planszówki, arcade, gry zręcznościowe, gry wideo. Wstęp kosztuje 20 zł. W sobotę impreza potrwa od 13.00 do północy. Więcej TUTAJ.

Game Music Concert, Spodek

Pierwsza odsłona tego wydarzenia odbyła się rok temu. W sobotę orkiestra symfoniczna i chór Filharmonii Śląskiej powrócą, żeby wykonać utwory z najbardziej znanych gier. Zabrzmi muzyka z m.in. Assassin’s Creed, God of War, Mortal Kombat, Call of duty, Skyrim, Mass Effect, Fortnite, League of Legends, Halo, Minecraft. Oprócz muzyki, na scenie multimedia, światła i taniec. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Bilety w cenach od 100 zł można kupić TUTAJ.

Koncert Voo Voo, kino Rialto

Zespół wystąpi z przekrojowym programem pt. Nabroiło się. Kilka lat temu Voo Voo wydało jubileuszową kompilację pod tym samym tytułem, która zawierała 35. utworów. W trakcie wydarzenia można spodziewać się improwizacji i zaskakujących wersji znanych utworów. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety w cenie 119 zł dostępne TUTAJ.

Critical Kush, CEL

Mocne bassowe brzmienia czekają tym razem na klubowiczów. Jak zapowiada klub, tej nocy pojawią sie RAU, Da Vosk Docta i Spisek Jednego. Impreza rusza o godz. 22.00. Wstęp 40 zł (do północy) i 50 zł (po północy). Więcej TUTAJ.

Techno.Mocno, SiXa

Propozycja dla fanów trochę mocniejszego, klubowego brzmienia. Muzykę techno w różnych odmianach i przy wizualizacjach zagrają: Akuma, Ninja Samurai, Aint, Marian Rakieta, Mr. D, Livwasp i KRL Shelby. Impreza rozpocznie się o 23.00. Wejście: 30 zł (do północy) lub 40 zł (po północy). Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Jedwab – butikowe targi vintage, Królestwo

Dużo ciuchów w klimacie vintage w jednym miejscu. Oprócz ubrań będą też dodatki i produkty do domu. W Królestwie pojawi się kilkanaście marek, które na tę okazję mają przygotować mocne przeceny. Wstęp jest wolny. Targi Jedwab potrwają od 11.00 do 18.00. Więcej TUTAJ.

Giełda na Zipku, Skate in Park

Skate in Park przy ul. Ceglanej 67 zamieni się w jeden wielki targ. W ofercie znajdzie się odzież, sprzęt skate, muzyka i wiele innych. Poza tym będą darmowe warsztaty, konkurs fingerboard i turniej ping-ponga oraz muzyka na żywo. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Koncert Matylda/Łukasiewicz, kino Rialto

Ich debiutancki singiel Matka odbił się szerokim echem wśród polskiej publiczności i uzyskał już przeszło milion odsłuchań na platformach streamingowych. Nadchodzący album, który zostanie zaprezentowany podczas koncertu, jest pełen historii, które dotykają kwestii życia kobiet i mężczyzn we współczesnym świecie. To opowieść o zwykłym życiu w niezwykłej formie. Bilety w cenie 89 zł można kupić TUTAJ. Początek koncertu o godz. 20.00.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*