Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach

Redakcja
Zapowiada się prawdziwie zimowy weekend. W sobotę i w niedzielę ma padać śnieg i będzie lekki mróz. Oprócz spacerów, polecamy kilka wydarzeń na najbliższe dwa dni.

SOBOTA 

Lotny Antykwariat w Miejskiej Bibliotece Publicznej

To będzie pierwszy w tym roku kiermasz książek antykwarycznych. Tym razem odbędzie się w filii nr 30 przy ul. Rybnickiej 11. Jak zapowiadają organizatorzy, nie zabranie literatury pięknej dla dzieci i dorosłych, książek historycznych i popularnonaukowych, a także fantastyki i przewodników. Każda książka będzie kosztowała 3 złote. Płatność wyłącznie gotówką. Kiermasz potrwa od 9.00 do 14.00.

Giełda Winyli i CD w Galerii Katowickiej

Kolejna edycja giełdy dla miłośników muzyki. Czekają na nich tysiące płyt z najpopularniejszych gatunków, m.in. rock, metal/, punk, jazz, pop, elektronika, new age, klasyka. W ofercie zarówno płyty winylowe, jak i CD. Wydarzenie potrwa od 9.00 do 21.00. Więcej TUTAJ.

Koncert jubileuszowy Milian Orkiestra, Miasto Ogrodów

Założona w 1974 roku Orkiestra Rozrywkowa Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach na trwałe wpisała się w historię polskiej muzyki rozrywkowej. Współpracowała z ponad 250 kompozytorami, prawie 200 autorami tekstów i 180 wokalistami. W 2024 roku obchodzi jubileusz 50-lecia swojej działalności. Podczas jubileuszowego koncertu w Mieście Ogrodów Milian Orkiestra pod dyrekcją pianisty, pedagoga i wykładowcy Akademii Muzycznej w Katowicach, profesora Andrzeja Zubka, zaprezentuje swój dorobek w nowych aranżacjach. Od swingu po soul, jazz-rocka i bluesa, zespół zabierze publiczność w podróż przez różnorodne gatunki muzyczne, odkrywając to, co najlepsze z własnego repertuaru. Wydarzenie na sali koncertowej Miasta Ogrodów rozpocznie się o godz. 18.00. Bilety w cenie 100 zł (20% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca) można kupić TUTAJ.

Koncert zespołów Schröttersburg, Aiselis, KSY, Faraway / Piąty Dom

Cztery zespoły i cztery różne podejścia do muzyki z gatunków wave. Zacznie Schröttersburg z Płocka, który prezentuje industrialno-psychodeliczne brzmienie, a w Katowicach będzie promował swoją najnowszą płytę „Kosmogonia”. Zespół KSY czerpie inspiracje z polskiej sceny coldwave. Ich przepis jest prosty: gitara, gitara basowa, automat perkusyjny i przepełnione gniewem teksty. Z sąsiedniego Sosnowca przyjedzie Aiselis, który czerpie z twórczości takich grup jak Cabaret Voltaire, Throbbing Gristle, Einsturzende Neubauten, Joy Division. Wystąpi też Faraway z Warszawy łączące dub, reggae i post-punk. Wstęp kosztuje 35 zł. Początek wydarzenia o godz. 18.30. Więcej TUTAJ.

„Siła Kobiet: Odkrywaj, Ucz się, Zadbaj o Siebie” w MDK Koszutka

Spotkanie z Agą Szuścik, autorką książki „GinekoLOGICZNIE” i bloga „Życie po raku”. Opowie nie tylko o swoich doświadczeniach, ale również o zdrowiu ginekologicznym, profilaktyce przeciwnowotworowej i poczuciu własnej wartości. Uczestniczki przejdą też pełny kurs samobadania piersi. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Balet „Dziadek do orzechów” w Pałacu Młodzieży

Familijna wersja słynnego baletu Czajkowskiego zostanie wystawiona 3 razy jednego dnia. Spektakl taneczno baletowy z interakcją z widownią jest przeznaczony dla najmłodszych widzów. Publiczność zobaczy na scenie grupę taneczną i solistów w repertuarze baletowym, wzbogaconym o techniki taneczne, jak modern dance czy gimnastykę artystyczną w wykonaniu młodych artystów.

Spektakle w Pałacu Młodzieży odbędą się o godz. 11.00, 13.30 i 15.30. Bilety w cenie od 73 zł można kupić TUTAJ.

PupiLove Targi w Galerii Libero

Wystawcy po raz kolejny zaprezentują oryginalne produkty, niektóre z nich wykonane ręcznie. Będzie można znaleźć m.in. designerskie smycze, obroże, szelki, posłania, eleganckie maty do przewozu psa w samochodzie, ubranka dla psów, oryginalne zabawki, ale również smakołyki, najwyższej jakości karmy, gadżety z motywami zwierzęcymi dla właścicieli czworonogów. Wszystko to będzie można przymierzyć i wypróbować na miejscu. Dodatkowo odbędzie się konkurs z nagrodami od wystawców. Nowością jest możliwość wykonania swojemu pupilowi bezpłatnej sesji fotograficznej. Wstęp wolny, a czworonogi mile widziane. PupiLove Targi odbędą się w godzinach 11.00-17.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

EXPO Gołębie w MCK

Kolejna odsłona targów połączonych z wystawą gołębi pocztowych przyciągnęła w piątek tłumy. W sobotę do MCK może przyjechać jeszcze więcej gołębiarzy, ponieważ zaplanowano Dekorację Mistrzów. Więcej TUTAJ.

Wieczory kolędowe u Świętej Rodziny

Parafia Świętej Rodziny i św. Maksymiliana Kolbego zaprasza na dwa koncerty kolędowe. Pierwszy odbędzie się w sobotę 13 stycznia o godzinie 19.00. Wystąpi Chór Śląskiego Uniwersytetu Medycznego pod dyrekcją Marty Zielińskiej. Będzie można posłuchać tradycyjnych, polskich i zagranicznych kolęd w nowych, oryginalnych aranżacjach. O tej samej godzinie, w niedzielę 14 stycznia, do kościoła przyjadą dwa chóry z Opolszczyzny: Chór młodzieżowy „Światło dla Młodych” z Głogówka oraz Chór „Angelus Cantat” z Głubczyc. Wstęp jest wolny. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*