Reklama

Ważna komisja powstanie przy radzie miasta

Łukasz Kądziołka
Rozmowy na ten temat przewodniczący klubów z przewodniczącą rady prowadzili już od jakiegoś czasu. Nowa komisja zajmie się transportem. W Katowicach poruszenie tego tematu wydaje się radzie miasta potrzebne bardziej niż dotychczas.

Ten temat poruszany był w kuluarach i podczas posiedzenia komisji organizacyjnej. Najpierw nowa komisja miała zastąpić komisję górniczą, ale zdaniem przewodniczącej nie pozwala na to sytuacja w górnictwie. Zwłaszcza ta w Katowickim Holdingu Węglowym. – Jeżeli sytuacja się wyjaśni, to rozważymy możliwość zlikwidowania komisji górniczej lub włączenia jej do komisji infrastruktury i środowiska – mówiła Krystyna Siejna, przewodnicząca rady miasta.

Decyzję o powołaniu komisji transportu uzasadniała tym, że sprawy z nim związane nabierają w mieście coraz większego znaczenia. Radny Michał Luty zapytał o zakres pracy nowej komisji. – Przy sformułowaniu komisji przekażemy wszystkie zadania dotyczące transportu – odpowiedziała Siejna. Te należą teraz głównie do komisji infrastruktury i środowiska. Wiadomo, że tematami będą ogólnie pojęte komunikacja, drogownictwo i transport w Katowicach. Natomiast nie wiadomo kiedy dokładnie powołana zostanie komisja transportu. Szefowie klubów i pozostali radni mają czas do 13 stycznia na przedstawienie swoich uwag i propozycji odnośnie funkcjonowania komisji oraz zgłoszenie kandydatów na jej przyszłych członków.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*