Reklama

W Szopienicach próbują naciągać ludzi na wymianę pieców i okien

Grzegorz Żądło
Mężczyzna i kobieta pukają do drzwi mieszkań komunalnych w Szopienicach i próbują wyłudzić zaliczkę na wymianę pieców i okien. Podają się za pracowników KZGM. To oszuści – mówią w KZGM i proszą o przekazywanie informacji o wszystkich podejrzanych osobach, kręcących się po miejskich budynkach.

Dzwonią do nas mieszkańcy z Szopienic i pytają czy prowadzimy jakąś akcję wymiany okien i pieców – mówi Marcin Gawlik, zastępca dyrektora KZGM. – Opowiadają, że była u nich para dobrze ubranych osób w wieku około 30 lat. Podawali się za naszych pracowników. Chcieli pobrać 500 zł zaliczki na wymianę pieców i okien. W niektórych przypadkach mogło chodzić nawet o kilka tysięcy złotych. Na szczęście, prawdopodobnie nikt nie dał się nabrać, ale chcemy ostrzec innych.

Ostatnio naciągacze byli widziani w budynkach na ulicach: Zamenhofa, Ratuszowej i Obrońców Westerplatte oraz na ul. Techników w Dąbrówce Malej. KZGM przypomina, że za wymianę pieców i okien w mieszkaniach komunalnych ich najemcy nie płacą. To zawsze leży po stronie zakładu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*