Reklama

W sobotę mieszkańcy posprzątają katowickie „Alpy”

Redakcja
W sobotę każdy będzie mógł się przyłączyć do akcji sprzątania tzw. katowickich „Alp” w Wełnowcu. Początek o godz. 10, a na zakończenie przewidziany jest poczęstunek z grilla.

Sobotnie wydarzenie to część akcji „SprzątaMY dzielnice”, którą urząd miasta robi wspólnie ze Stowarzyszeniem Wolnej Herbaty. Najpierw mieszkańcy wytypowali miejsca (51), które powinny zostać posprzątane. Potem odbyło się głosowanie. Siedem miejsc z największym poparciem zostanie posprzątanych przy współpracy z urzędem i MPGK.

Tydzień temu mieszkańcy sprzątali dolinę Ślepiotki. Zdjęcia z akcji można zobaczyć TUTAJ.

Zbiórka chętnych do sprzątania katowickich „Alp” w sobotę o godz. 10 przy wejściu do Parku Wełnowieckiego na końcu ul. Cisowej. Zbieranie śmieci potrwa do 14, a już od 13 będzie można skorzystać z poczęstunku przy grillu.

Organizatorzy zapewniają worki na śmieci, rękawiczki materiałowe lub lateksowe, wodę z wodociągów, herbatę, owoce i ciastka, potrawy mięsne i wegańskie podczas spotkania integracyjnego. Warto zabrać ze sobą własny kubek oraz talerz i sztućce. Wszystko dlatego, że organizatorzy chcą promować ideą ograniczenia produkcji śmieci.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*