Reklama

W Ligocie powstanie sala widowiskowa

MDK "Ligota"

Szymon Kosek
Sala widowiskowa ma być częścią domu kultury. Oficjalnie jeszcze niewiele wiadomo, ale miasto zabezpieczyło już na ten cel pieniądze. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku ruszy przetarg na jej zaprojektowanie.

Sala miałaby być wykorzystywana przede wszystkim podczas wydarzeń kulturalnych. W III kwartale tego roku urząd miasta chce ogłosić przetarg na jej projekt. Samo to ma kosztować 400 tys. złotych, a przewidywany łączny koszt inwestycji to 8,2 mln złotych. Zakończenie jej realizacji planowane jest na 2019 rok. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, gdzie powstanie nowa sala. Początkowo miasto przymierzało się do jej budowy tuż przy Miejskim Domu Kultury „Ligota”. Nie pozwalała jednak na to zbyt mała powierzchnia miejskich terenów wokół MDK. Ostatnia, również nieoficjalna wersja, zakładała budowę obiektu na terenie należącym obecnie do Liceum nr 7. Na razie jednak wiadomo tylko, że miasto wciąż szuka odpowiedniej lokalizacji na budowę sali. Niewykluczone też, że wraz z nią powstanie zupełnie nowy budynek MDK-u, by nie trzeba było osobno utrzymywać dwóch oddalonych od siebie obiektów.

O budowę sali widowiskowej zabiegał m.in. radny Tomasz Maśnica, choć, jak sam zaznacza, o takiej potrzebie mówi się już od ponad 20 lat. – Ligota i Panewniki mają 30 tys. mieszkańców, a wciąż nie ma tu takiego obiektu, jaki jest na przykład w Szopienicach – mówi. Radny wysyłał w tej sprawie dwa wnioski budżetowe, jeden w 2015, drugi w 2016 roku. Ostatecznie pieniądze na budowę sali znalazły się w budżecie na 2017 rok. – Przy tak prężnie działającym domu kultury, sala widowiskowa na 300, 400 albo 500 miejsc jest bardzo potrzebna – dodaje Maśnica.


Tagi:

Komentarze

  1. erwin 26 kwietnia, 2017 at 8:51 pm - Reply

    Masnica na prezydenta.

Dodaj komentarz

*
*