Reklama

W końcu powstanie brakujące 500 metrów drogi rowerowej między Nikiszowcem a Doliną Trzech Stawów

Redakcja
Rowerowe połączenie Doliny Trzech Stawów z Nikiszowcem w końcu będzie spójne. Brakuje tylko kilkuset metrów, ale był spory problem z rozstrzygnięciem przetargu. Prace powinny ruszyć w najbliższym czasie.

Brakujący fragment infrastruktury rowerowej wzdłuż ul. Gospodarczej w końcu zostanie dokończony. Początkowo droga rowerowa łącząca Nikiszowiec z Doliną Trzech Stawów miała zostać wybudowana w całości, czyli od ul. Pułaskiego aż do nowego ronda na ul. Gospodarczej. Jednak podzielono ją na dwa etapy, ponieważ przeciągnęły się formalności dotyczące gruntów położonych po wschodniej stronie ul. Gospodarczej. Tamtędy zostanie poprowadzona nowa infrastruktura o długości około 500 metrów. Na razie droga rowerowa od strony os. Paderewskiego kończy się na ul. Gospodarczej, a zaczyna ponownie od ronda i biegnie do ul. Szopienickiej. Teraz przerwana droga Nikiszowiec-Dolina Trzech Stawów zostanie dokończona.

Miasto sporo dołożyło do budowy tego krótkiego odcinka drogi dla rowerzystów. Początkowo na budowę przeznaczono nieco ponad 555 tys. zł brutto. W przetargu zgłosiło się aż 7 firm. Jednak wszystkie oferty przekraczały budżet inwestycji. Ceny zaproponowane przez wykonawców wahały się od 622 976 zł brutto aż do 965 247 zł brutto.
Mimo to nie zdecydowano się na powtórzenie przetargu. Katowickie Inwestycje wybrały najtańszą ofertę. W listopadzie podpisano umowę z firmą General Development Sp. z o.o. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w styczniu. – Zgodnie z zapisami umowy wykonawca będzie miał czas do połowy czerwca br. na zrealizowanie i oddanie do użytkowania zadania – informuje Dawid Kwiecień z Katowickiej Agencji Wydawniczej. 

Infrastruktura wzdłuż ul. Gospodarczej umożliwi jazdę nieprzerwalnie wydzieloną drogą nie tylko do Nikiszowca, ale również do Giszowca, dzięki niedawno oddanej do użytku drodze rowerowej przebiegającej przy ul. Szopienickiej.


Tagi:

Komentarze

  1. Skk 10 stycznia, 2023 at 12:37 pm - Reply

    Redakcjo, czekamy na info o wycinkach drzew

  2. Sk 7 stycznia, 2023 at 3:05 pm - Reply

    napiszcie ile drzew wycięto pod drogę którą tam powstała dla nowego osiedla pseudo ekologia w Katowicach!!!

Dodaj komentarz

*
*