Reklama

W katowickim kościele została odsłonięta tablica poświęcona ofiarom katastrofy smoleńskiej

G. Ż.
W kościele garnizonowym pw. św. Kazimierza Królewicza w Katowicach została dziś odsłonięta tablica upamiętniająca ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu nad Smoleńskiem. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele władz państwowych, posłowie, radni, prezydent i wiceprezydent Katowic oraz rodziny osób, które siedem lat temu zginęły nad Smoleńskiem.

Podczas mszy poprzedzającej uroczystość ks. mjr Janusz Kłopot mówił, że osoby, które zginęły w katastrofie, pracowały dla dobra wspólnego. Dodał, że potrzeba dialogu i rozmowy, żeby osoby, które obecnie pełnią funkcje publiczne też mogły pracować dla dobra wszystkich.

Przed odsłonięciem tablicy pamiątkowej prezydent Katowic Marcin Krupa mówił, że zostały na niej w szczególny sposób wyróżnione osoby związane z Katowicami: Krystyna Bochenek (dziennikarka, senator) i Sławomir Skrzypek (prezes Narodowego Banku Polskiego). Został też odczytany list od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który był zaproszony na uroczystość, ale nie dotarł do Katowic.

Tablicę ufundowało miasto.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*