Reklama

W katowickim kościele została odsłonięta tablica poświęcona ofiarom katastrofy smoleńskiej

G. Ż.
W kościele garnizonowym pw. św. Kazimierza Królewicza w Katowicach została dziś odsłonięta tablica upamiętniająca ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu nad Smoleńskiem. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele władz państwowych, posłowie, radni, prezydent i wiceprezydent Katowic oraz rodziny osób, które siedem lat temu zginęły nad Smoleńskiem.

Podczas mszy poprzedzającej uroczystość ks. mjr Janusz Kłopot mówił, że osoby, które zginęły w katastrofie, pracowały dla dobra wspólnego. Dodał, że potrzeba dialogu i rozmowy, żeby osoby, które obecnie pełnią funkcje publiczne też mogły pracować dla dobra wszystkich.

Przed odsłonięciem tablicy pamiątkowej prezydent Katowic Marcin Krupa mówił, że zostały na niej w szczególny sposób wyróżnione osoby związane z Katowicami: Krystyna Bochenek (dziennikarka, senator) i Sławomir Skrzypek (prezes Narodowego Banku Polskiego). Został też odczytany list od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który był zaproszony na uroczystość, ale nie dotarł do Katowic.

Tablicę ufundowało miasto.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*