Reklama

W centrum Katowic mieszkańcy posadzili drzewo w oponie od traktora

Grzegorz Żądło
Nietypowa akcja mieszkańców w centrum Katowic. Na miejscach ogrodzonych słupkami posadzili drzewo w oponie od traktora. To prawdopodobnie rodzaj protestu.

Do opony została nasypana ziemia, a w niej posadzone niewielkie drzewko. “Instalacja” znajduje się na ul. Drzymały w pobliżu skrzyżowania z ul. Stalmacha. Jeszcze do niedawna był w tym miejscu parking, ale w związku z tym, że jest tu skrzyżowanie typu T, musiał zostać wyłączony z użytkowania i zablokowany słupkami.

Właśnie pomiędzy słupkami i chodnikiem ktoś położył oponę, nasypał do niej ziemię i posadził drzewo. Dodatkowo umieścił tabliczkę z pytaniem: Zadbamy o siebie?

To prawdopodobnie rodzaj protestu. Wielu mieszkańców od kilku miesięcy apeluje, że jeżeli już miejsca parkingowe muszą być likwidowane, to dobrze by było, żeby w ich miejsce sadzona była zieleń. Tak się nie dzieje. Zamiast zieleni, są stalowe słupki, które wprawdzie skutecznie blokują wjazd na byłe już miejsca parkingowe, ale bardzo szpecą miejską przestrzeń.

Co ciekawe, drzewo w oponie pojawiło się naprzeciwko miejsca, w którym MZUiM najpierw zamontował słupki, a potem je wyciął. Jak tłumaczyła Katowicka Agencja Wydawnicza, słupki chroniące pieszych zostały usunięte, bo mogliby o nie zahaczyć kierowcy cofający z miejsc postojowych.


Tagi:

Komentarze

 1. mieszkaniec 20 listopada, 2023 at 1:05 pm - Reply

  dostawię tam jeszcze 4 swoje stare opony , a może wyrośnie jakiś krzaczek :))
  w słupkowicach :))

 2. zetor 20 listopada, 2023 at 10:34 am - Reply

  Ktoś się pozbył opony pod pretekstem dbania o zieleń. Takie rzeczy tylko w Słupkowicach.

 3. Katowiczan 19 listopada, 2023 at 4:07 pm - Reply

  kurde, teraz to się trzeba martwić, urzędnicy zostali zainspirowani pomysłem, i mogą zacząć nasadzenia w takich donicach “Kreatywność pracowników UM nie ma granic….

 4. Ravger 19 listopada, 2023 at 12:48 pm - Reply

  Warto zauważyć, że usunięcie wszystkich słupków było tym bardziej bezsensowne, że są na wysokości powierzchni wyłączonej, więc ktoś musiałby być bardzo zdolny, by na nie wjechać z miejsca parę metrów dalej.

  • Rafał R 20 listopada, 2023 at 8:48 am Reply

   Uwierz mi, są tacy. Jak czasem widzę jak pod moim oknem ludzie parkują a potem stamtąd wyjeżdżają to nieraz patrzę z podziwem dla czyjejś fantazji bo ja bym niektórych manewrów w życiu nie wymyślił a mam prawko ponad 30 lat

Dodaj komentarz

*
*