Reklama

Van Gogh na dużych ekranach, czyli multimedialna wystawa w Galerii Szyb Wilson [WIDEO]

G. Ż.
Obrazy Van Gogha w zupełnie nietypowej formie. W Galerii Szyb Wilson rozpoczęła się wystawa dzieł holenderskiego mistrza. Nie są to jednak tradycyjne obrazy, a prezentacje multimedialne. Wystawa będzie dostępna w Katowicach przez trzy miesiące.

W dużej sali wyświetlają się zanimowane obrazy Van Gogha. Łącznie przez około 40 minut przewinie się ich około tysiąca. W tle leci muzyka, m.in. Fryderyka Chopina i Ludwiga van Beethovena. Od czasu do czasu słychać głos lektora Roberta Gulaczyka, który czyta listy mistrza do brata Theo. Na ekranie umiejscowionym na środku sali wyświetlają się też informacje o ważnych wydarzeniach z życia twórcy. Tak, w dużym skrócie, wygląda wystawa, którą od kilku dni można oglądać w Galerii Szyb Wilson. Towarzyszy jej wystawa reprodukcji kilkunastu obrazów, których tematem są słoneczniki, a także wystawa dzieł powstałych do filmu Twój Vincent.

Vincent Van Gogh to artysta doceniony dopiero po śmierci. W ostatnich latach swojego życia namalował ponad 2000 obrazów oraz napisał ponad 600 listów. Jego płótna należą obecnie do najdroższych na rynku prac.

Wystawa jest czynna codziennie w godz. 10-20. Ostatnie wejście odbywa się godzinę przed zamknięciem. Bilety kosztują od 35 do 65 zł. Dzieci do lat 6 wchodzą bezpłatnie. Ekspozycję będzie można oglądać do 29 listopada.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*