Reklama

W sobotę w NOSPR koncert Let Poland be Poland. To okazja, żeby wesprzeć Ukrainę

Fot. Jeremi Astaszow.

Redakcja
Abradab, Tomasz Budzyński, Karolina Czarnecka, Patrycja Markowska, Grzegorz Markowski, Maciej Obara, Mateusz Pospieszalski, Renata Przemyk, Piotr Rogucki, L.U.C. i Rebel Babel Ensemble oraz ukraiński chór Vyrij. To lista wykonawców koncertu Let Poland be Poland, który w sobotę 30 kwietnia odbędzie się w sali katowickiego NOSPR. Część dochodów z biletów zostanie przeznaczona na wsparcie dla Ukrainy.

To już drugi koncert w tym samym miejscu i niemal w tym samym składzie. Pierwszy odbył się w grudniu ubiegłego roku. Wtedy to, 40 lat po wprowadzeniu stanu wojennego i pacyfikacji w KWK „Wujek”, przypomniany został amerykański program LET POLAND BE POLAND. W 1982 roku zobaczyło go 185 milionów osób w 50 krajach. Choć program był w całości poświęcony Polsce i próbom tłumienia dziesięciomilionowego ruchu Solidarności, to mieszkańcy naszego kraju nie mogli dowiedzieć się, co Polsce mówią między innymi: Kirk Douglas, Henry Fonda, Charlton Heston czy Frank Sinatra, który nawet zaśpiewał w języku polskim.

Kiedy kilka miesięcy temu słuchałem jak Grzegorz Markowski śpiewa w Katowicach: „chcemy być sobą jeszcze”, nie wiedziałem, że te słowa nabiorą tak dramatycznie aktualnego wymiaru. W grudniu ubiegłego roku przypominaliśmy tym projektem bohaterów Solidarności, którzy walczyli o naszą wolność. Wiosną 2022 roku jasno widzimy, że nie ma wolności bez solidarności… z Ukrainą. Nasz koncert jest formą podziękowania dla milionów ukraińskich bohaterów – mówi Bartosz Wilczak, współorganizator wydarzenia.

Do artystów, których można było usłyszeć w grudniu, dołączają Abradab, Maciej Obara i Vyrij, młodzieżowy chór ukraiński.

20 zł z ceny każdego biletu przekazane zostanie organizacji wspierającej Ukrainę.

Partnerem wydarzenia jest Totalizator Sportowy.


Tagi:

Komentarze

  1. kukura 29 kwietnia, 2022 at 7:22 pm - Reply

    Plejada gwiazd, które same z siebie nie są w stanie sprzedać koncertu.

Dodaj komentarz

*
*