Reklama

Po raz kolejny w Katowicach odbędzie się wydarzenie pt. “Polskie Betlejem”. Tym razem przed Spodkiem

Marek Piekarczyk.

Redakcja
W święto Trzech Króli przed Spodkiem będzie można wziąć udział w wydarzeniu “Polskie Betlejem”. Tym razem koncert został zaplanowany na zewnątrz. Rozpocznie się o godz. 17. Wstęp jest bezpłatny.

To już ósma edycja imprezy “Betlejem w Polsce”. Tym razem, grane i śpiewane będą tylko polskie kolędy, stąd tytuł wydarzenia.

W repertuarze znajdą się popularne kolędy i pieśni bożonarodzeniowe m.in. Bóg się rodzi, Nie było miejsca dla ciebie, ale też mało znane, jak Gore gwiazda Jezusowi czy Zdrów bądź, Królu Anielski.

Niektóre kompozycje sięgają aż XVI wieku. Nie zabraknie jednak współczesnych pieśni, a także utworów premierowych.

W Polskim Betlejem udział wezmą: Marek Piekarczyk, Maciej Balcar, Marcin Styczeń, Bartas Szymoniak, Marika/Skubas, Gabi Gąsior, Magda Anioł, Viola Brzezińska, Arkadio, chór DeocentryCity oraz laureaci the Voice of Poland. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Adam Szewczyk, a muzycznym Paweł Tomaszewski.

Specjalnie z okazji Polskiego Betlejem każdy słuchacz może nieodpłatnie pobrać z fanpage’u płytę, na której najpiękniejsze polskie kolędy śpiewa 28 wokalistów oraz chór złożony ze 120 000 osób. To materiał zarejestrowany podczas poprzednich edycji Betlejem w Polsce, kiedy artyści wspólnie z wielotysięczną widownią polskich miast śpiewali pieśni bożonarodzeniowe.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji Betlejem w Polsce, również tym razem, wydarzeniu będzie towarzyszyć akcja społeczna Ambasador miłosierdzia.

Cały dochód ze zbiórek oraz sprzedaży płyt Betlejem w Polsce, zarówno w wersji cyfrowej jak i tradycyjnej, zostanie przeznaczony na pomoc dla osób potrzebujących.

Organizatorzy przewidują, że w imprezie weźmie udział 2000 osób, z których niezaszczepionych na COVID-19 będzie mogło być 250.

Warunkiem udziału w wydarzeniu jest przedstawienie na wejściu jednego z niżej wymienionych dokumentów:

– pisemne, indywidualne oświadczenie uczestnika, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest on osobą zakażoną SARS-CoV-2 oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym,

– Unijny Certyfikat Covid (UCC)

– certyfikat szczepienia w aplikacji mObywatel (okazany kod QR w aplikacji),

– dokument z portalu pacjent.gov.pl znajdujący się w zakładce Profilaktyka > Szczepienia (wydrukowane zaświadczenie).

Widzowie koncertu muszą mieć maseczkę zakrywającą twarz i nos.

Wydarzenie na placu przed Spodkiem rozpocznie się 6 stycznia o godz. 17. Wstęp bezpłatny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*