Reklama

Będą duże utrudnienia na DK86. Jezdnia zostanie całkowicie zamknięta

Redakcja
Ponad miesiąc utrudnień czeka kierowców na DK86 w Katowicach. Powodem jest remont wiaduktu. Jego stan jest na tyle fatalny, że prace trzeba koniecznie przeprowadzić przed zimą.

Niedawno kierowcy mieli próbkę tego, co czeka ich przez najbliższe tygodnie. Na kilka dni obie jezdnie drogi krajowej nr 86 na wysokości Doliny Trzech Stawów zostały zwężone na początku tego miesiąca W tym czasie prowadzono doraźne naprawy i przygotowania do remontu wiaduktu w ciągu ul. Murckowskiej, nad ul. Porcelanową. Teraz przyszedł czas na właściwą inwestycję. – Pozostawienie dylatacji na zimę w obecnym stanie mogłoby spowodować ich całkowite zniszczenie, co mogłoby doprowadzić do zamknięcia drogi ze względu na bezpieczeństwo osób, które ją użytkują – mówi Konrad Wronowski, zastępca dyrektora ds. eksploatacji Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach. Prace obejmą m.in. rozbiórkę uszkodzonych elementów, frezowanie nawierzchni, montaż nowych dylatacji. Pod obiektem odtworzone zostaną umocnienia nasypów, które zostały naruszone w wyniku przecieku uszkodzonej dylatacji.

Dlatego po weekendzie, 2 listopada, na około 5 tygodni zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu polegająca na całkowitym zamknięciu jezdni w kierunku Tychów. Kierowcy jadący w kierunku południowym będą mieli do dyspozycji jeden pas, a w przeciwnym – dwa pasy. Ruch w stronę Tychów zostanie przeniesiony na jeden pas jezdni w kierunku Sosnowca. Natomiast ruch w kierunku Sosnowca, będzie odbywał się dwoma pasami, a nie jak dotychczas trzema.
Po wykonaniu tego etapu remontu, nastąpi całkowite zamknięcie jezdni w kierunku Sosnowca. Prace przeniosą się na drugą stronę wiaduktu, więc ruch w obu kierunkach trzeba będzie przerzucić na jezdnię w kierunku Tychów.

Prace mają potrwać do 12 grudnia włącznie. Normalna organizacja ruchu powinna zostać przywrócona w poniedziałek, 13 grudnia. Remont przeprowadzi wyłoniona w przetargu firma Primost Południe z Będzina. Koszt naprawy wyniesie niecałe 1,3 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*