Reklama

Utrudnienia na drogach przy budowie Galerii Libero

Redakcja
Zgodnie z zapowiedziami, rozpoczyna się przebudowa układu drogowego obok powstającej Galerii Libero. Ruch na ul. Kościuszki zostanie utrzymany, ale na pewno będzie się odbywał wolniej niż zwykle. Kierowcy musza się liczyć z utrudnieniami od poniedziałku.

Najważniejszym elementem przebudowy układu drogowego przy Galerii Libero będzie umożliwienie bezkolizyjnego przejazdu pod ul. Kościuszki dla jadących z południa Katowic. W tym celu powstanie tunel. Samochody poruszające się w kierunku centrum miasta za skrzyżowaniem Kościuszki/Kolejowa zjadą ślimakiem w prawo i wyjadą po zachodniej stronie Kościuszki na ul. Kolejowej. Z kolei jadący z północy będą mogli zjechać z ul. Kościuszki w kierunku centrum handlowego dodatkowym pasem ruchu i znajdą się na poziomie „+ pół” centrum handlowego. Przejazd z zachodu na wschód przez ul. Kościuszki pozostanie bez zmian. Na ul. Kolejowej, na wysokości wjazdu do Chemii Katowice i granicy działki Echo Investment, powstanie rondo, które będzie obsługiwało ruch samochodów wjeżdżających i wyjeżdżających z Galerii Libero.

Pierwszy etap prac (etap 1A + 2) będzie obejmował budowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Miejscem prac będzie rejon ul. Kłodnickiej do wylotu ze stacji benzynowej. Roboty mają ruszyć w poniedziałek 7 sierpnia. Na tym etapie nie będzie dużych utrudnień.

Kolejne etapy będą się już wiązały z większymi utrudnieniami dla kierowców. Roboty drogowe będą obejmowały m.in. przebudowę ul. Kolejowej na odcinku od ul. Rzeszótki do ul. Rzepakowej i przebudowę ul. Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Kolejową. Ponadto planowana jest rozbudowa skrzyżowania ulic Kościuszki – Kolejowa – Jankego i skrzyżowania ulic Kolejowa – Rzepakowa. Przy okazji inwestycji przebudowane zostaną chodniki i drogi rowerowe.

Budowa Galerii Libero rozpoczęła się latem 2016, a zakończy się wiosną 2018 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*