Reklama

Utrudnienia dla kierowców podczas Tour de Pologne w Katowicach

Ł. K.
Największa kolarska impreza w Polsce dotrze do Katowic w najbliższy weekend. Chociaż Tour de Pologne odbędzie się dopiero w niedzielę, to utrudnienia pojawią się już kilka dni wcześniej. Drogi i parkingi będą zamknięte.

Podczas drugiego etapu tegorocznego Tour de Pologne kolarze wyruszą z Tarnowskich Gór i przejadą przez Piekary Śląskie, Chorzów, Siemianowice Śląskie i Bytom. Metą etapu będą Katowice. Kolarze wjadą do miasta od ul. Telewizyjnej i będą mieli tutaj do pokonania 3 pętle po 18 km każda. Jak co roku, organizacja Tour de Pologne będzie się wiązała z utrudnieniami na drogach.

Trasa II etapu Tour de Pologne w Katowicach

W pierwszej kolejności zostaną wprowadzone ograniczenia w parkowaniu przy trasie wyścigu. Od piątku (28 lipca) do niedzieli (30 lipca) zakaz parkowania będzie obowiązywał przy: al. Korfantego i ulicach: Moniuszki, Olimpijskiej, Góreckiego Dudy Gracza, Granicznej, Pułaskiego, Trzech Stawów, Francuskiej, Ceglanej, Meteorologów, Zgrzebnioka, Kościuszki, Poniatowskiego, Mikołowskiej, Matejki, placu Wolności, Sokolskiej, Skargi, Uniwersyteckiej, Dobrowolskiego, Szkolnej, Bankowej i Warszawskiej. Organizatorzy ostrzegają, że w przypadku nieusunięcia pojazdu z wyznaczonych miejsc, samochód może zostać odholowany na koszt właściciela.

Z kolei w dniu wyścigu kierowcy będą musieli korzystać z licznych objazdów. Trasa wyścigu zostanie w całości ogrodzona. Od godziny 4 rano wprowadzone mają być zmiany w organizacji ruchu. O godzinie 14 wszystkie ulice przy trasie zostaną zamknięte, a stopniowe otwieranie ma się rozpocząć od godziny 17.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*