Reklama

Urząd Miasta w Katowicach otwiera się po długiej przerwie

Redakcja
Urząd Miasta w Katowicach częściowo wraca do normalnej pracy. Trzy wydziały będą obsługiwały mieszkańców, już nie tylko zdalnie.

13 marca wszystkie wydziały katowickiego Urzędu Miasta zostały zamknięte. Obsługa petentów została wtedy mocno ograniczona. Wszystkie sprawy były załatwiane telefonicznie, korespondencyjnie lub po wcześniejszym umówieniu. Dokumenty można było składać, wrzucając do postawionych w wydziałach urn.
Od poniedziałku wybrane wydziały powrócą do częściowo normalnej pracy, ale nadal będą obowiązywały ograniczenia. W Biurze Obsługi Mieszkańców (Rynek 1), Urzędzie Stanu Cywilnego (pl. Wolności 12a) i Wydziale Uprawnień Komunikacyjnych (ul. Francuska 70) będą nadal utrzymane zasady sanitarne takie jak maseczki i rękawiczki ochronne, ekrany z tworzywa oddzielające pracowników i klientów, przyłbice. Dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi, z wyłączeniem pracowników urzędu. Wszystkie trzy wydziały będą przyjmowały mieszkańców od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 do 15.30.

W pozostałych wydziałach nadal nie będzie możliwa bezpośrednia obsługa. Załatwianie spraw będzie się odbywało za pośrednictwem skrzynek podawczych lub telefonicznie i mailowo w takich samych godzinach jak powyżej. Wykaz danych kontaktowych do wszystkich wydziałów UM Katowice znajduje się TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*