Reklama

Ludzie stoją w długich kolejkach przed katowickim urzędem miasta

Redakcja
Urzędnicy od dzisiaj ponownie obsługują interesantów w kilku wydziałach. Przed dwoma z nich od rana ustawiły się długie kolejki. Miasto zachęca, żeby większość spraw załatwiać zdalnie.

Katowicki Urząd Miasta był od rana oblegany. Bardzo wiele osób chciało skorzystać z pierwszej od prawie trzech miesięcy możliwości załatwienia sprawy na miejscu. Od 1 czerwca ponownie otworzyły się Biuro Obsługi Mieszkańca przy Rynku, Wydział Uprawnień Komunikacyjnych przy ul. Francuskiej 70 i Urząd Stanu Cywilnego przy pl. Wolności 12. Pierwsze dwa wydziały od razu przyciągnęły tłumy. Mieszkańcy stali na zewnątrz w długich kolejkach. Do środka może wejść wyłącznie tyle osób, ile jest wolnych okienek. Nie działają poczekalnie, więc większość osób stoi przed drzwiami wejściowymi.

Jak informuje Ewa Lipka, rzecznik prasowy UM Katowice, pracownicy starają się być elastyczni i w zależności od potrzeb zajmują się różnymi sprawami. Urząd Miasta przypomina też o obowiązującym reżimie sanitarnym. To po pierwsze limity osób w wydziałach, ale również w dalszym ciągu używanie maseczek i rękawiczek. Dlatego urzędnicy zachęcają, żeby nadal w większym stopniu załatwiać sprawy, przy których nie jest wymagany podpis lub odbiór osobisty, przez internet lub telefon. Więcej szczegółów TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*