Reklama

Uber uruchamia tanie loty helikopterem w Katowicach. Na razie na jeden dzień

Ł. K.
Akcja pilotażowa Ubera odbywa się w 7 miastach Polski. W Katowicach helikopter będzie zabierał pasażerów z lotniska w Muchowcu. Lot ma być krótki, ale tani.

Uber zaplanował akcję w dniach 22-24 sierpnia. We wtorek helikopter będzie zabierał pasażerów z lądowisk w Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu. Drugiego dnia akcji z lotów będą mogli skorzystać m. in. mieszkańcy Katowic. Helikopter Ubera pojawi się po raz pierwszy w Polsce. Jednak firma oferowała już loty w innych miastach na całym świecie. – Po takich akcjach specjalnych okazywało się, że jest zapotrzebowanie na taką usługę – mówi Magdalena Szulc, rzeczniczka prasowa Ubera. Loty helikopterami są w stałej ofercie firmy m. in. w Dubaju i Johannesburgu.

Jak ma działać uberHelikopter? W aplikacji pojawi się ikonka helikoptera. Po kliknięciu będzie można zamówić przejazd samochodem na lotnisko w Muchowcu. Tutaj będzie na klienta czekał helikopter. Robinson R-44 to niewielki helikopter pasażerski. Razem z pilotem może on pomieścić trzy osoby. Jednak podczas akcji Ubera dla pasażerów przygotowane zostaną dwa miejsca. Lot maszyną ma trwać 15 minut. Koszt całej usługi, razem z dojazdem i powrotem z lądowiska, to 20 zł (na terenie Katowic).

Usługa będzie dostępna w Katowicach w godzinach 13.30-16.00. Jak podaje Uber, w akcji będzie mogło wziąć udział po 10 osób z każdego miasta wraz z jedną osobą towarzyszącą. Łączna waga dwóch pasażerów nie może przekraczać 210 kg.  Pasażerowie nie mogą zabrać ze sobą na pokład żadnego bagażu.

Jak mówią przedstawiciele Ubera, na razie jest za wcześnie, żeby przesądzać czy usługa przewozu pasażerów helikopterem wejdzie w Polsce na stałe do oferty firmy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*