Reklama

Twórcy hymnu pokolenia lat 90. na Tauron Nowa Muzyka

Ł. K.
Jedną z dwóch głównych gwiazd festiwalu Tauron Nowa Muzyka będzie Underworld. Zespół z Wielkiej Brytanii to twórcy przeboju, który stał się hymnem pokolenia lat 90. Festiwal ogłosił już sześciu artystów, którzy przyjadą do Katowic.

Underworld dołącza do składu Tauron Nowa Muzyka. To duet działający od lat 80. To autorzy ponadczasowego “Born Slippy (Nuxx)”. Utwór stał się hymnem pokolenia, gdy trafił do ścieżki dźwiękowej filmu “Trainspotting”. Od tamtego momentu Underworld sprzedali wiele milionów płyt, produkowali muzykę do filmów i stworzyli oprawę ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Na scenie podczas Tauron Nowa muzyka 2020 Underworld pojawi się w piątek, 12 czerwca.

Tego samego wieczoru wystąpi Anna Calvi, która tworzy mroczny, nastrojowy i romantyczny pop z elementami klimatycznego rocka. Calvi jest często porównywana do PJ Harvey. Koncertem, który prawdopodobnie zmusi publiczność festiwalu do tańca jest występ Acid Arab. Multikulturowy zespół zagra 13 czerwca. Poza tym do Katowic przyjadą też: Rival Consoles, SEED Ensemble i Afrodeutsche.

15. edycja Tauron Nowa Muzyka Katowice odbędzie się w dniach 11-14 czerwca 2020. Wciąż dostępne są karnety 3-dniowe i karnety 2-dniowe. Czwarty dzień festiwalu, czyli niedziela będzie darmowa. Impreza przeniesie się do Doliny Trzech Stawów, gdzie odbędzie taneczny maraton na Sztauwajerach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*